Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-03-22, 14:46


W dniach 20-21.03.2021r w Będzinie został rozegrany Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta – Eliminacje do Mistrzostw Europy w Rosji.

Łańcut w zawodach reprezentowało z powodzeniem trzech zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI”. Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer oraz Hubert Kłak. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami trener zdecydował o udziale w zawodach tylko zawodników pełnoletnich, którzy w bardzo trudnych warunkach (brak dostępu do sal treningowych) prowadzili treningi co utrudniło normalny cykl przygotowań do sezonu.

Było ciężko, były emocje, były łzy radości i smutku ale ostatecznie wszystko skończyło się zdobyciem trzech medali – tłumaczył trener Adam Bielecki. Zdobyte medale cieszą podwójnie zważywszy na fakt, że siostry Ola i Gabrysia Blajer w tym sezonie zmieniły grupę wiekową z juniorek do lat 20 na juniorki do lat 23, czyli były najmłodsze rocznikowo w grupie startujących. Wystartowały również bez kompleksów do rywalizacji z seniorkami – dodał.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer – zdobyła srebrny medal w grupie wiekowej młodzieżowców w wadze do 52kg wynikiem (72.09 PKT IPF), a uzyskany wynik w boju 75kg uplasował zawodniczkę na IV miejscu w grupie seniorek.

2. Gabriela Blajer – zdobyła dwa medale brązowy w grupie wiekowej młodzieżowców wynikiem (65.53 PKT IPF) i srebrny w wadze do 57kg w grupie seniorek wynikiem 72.5kg.

3. Hubert Kłak – startując z lekkim urazem mięśnia ukończył rywalizację na miejscu V w wadze do 83kg. Uzyskany wynik 170kg.

Jestem zadowolony z występów podopiecznych. Dziękuję wszystkim w naszym mieście, którzy wspierają działalność sportową małych klubów – podsumował trener.

fot. LUKS Zieloni Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

MKS Łańcut na 3 miejscu w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek (grupy VI)!

W dniach 6-9.03.2021 r. w Proszowicach odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce (grupy VI).

Czytaj więcej

Marian Falger odebrał nagrodę za Całokształt Działalności w Łańcuckim Sporcie

Jednym z laureatów XV Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku 2020 został wybrany Marian Falger. Kapituła konkursowa wyróżniła go za całokształt działalności w sporcie łańcuckim.

Czytaj więcej

Rusza kolejny etap przebudowy stadionu miejskiego

W ramach zadania zostanie wykonany system oświetlenia płyty głównej boiska, ogrodzenie, dostawa i montaż tablicy wyników, zakup i montaż stojaka na rowery.

Czytaj więcej