Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-11-16, 11:34


W ubiegły czwartek mieliśmy okazję świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji w Łańcucie zorganizowano kilka wydarzeń, aby upamiętnić to ważne, narodowe wydarzenie.

Pierwszym z z nich było rozdawanie polskich flag mieszkańcom Łańcuta 10 listopada, przez Zastępcę Burmistrza- Michała Mgleja oraz Kierownika wydziału Sportu Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta – Michała Maca.

Dzień później miały miejsce oficjalne obchody miejskie oraz powiatowe, po których odbył się również koncert patriotyczny w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Swoim występem to wydarzenie uświetniły: ZPiT „Łańcut”, ZPiT „Mały Łańcut”, ZPiT „Markusy” i Kapela Biesiadna „Śwagry”.

12 listopada w Filii MDK Podzwierzyniec również upamiętniono rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas koncertu patriotycznego program liryczno- muzyczny przedstawiły dzieci oraz młodzież.

Zapraszamy na relację z tych wydarzeń!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejne zabytkowe dzieła powróciły do Muzeum-Zamku w Łańcucie

Po 77 latach do Zamkowej Biblioteki, dzięki staraniom Fundacji Rodziny Blochów z USA, powróciły kolejne dzieła rozproszone podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej

„Kłamstwo” w łańcuckim MDK

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”, który odbędzie się 21 listopada o godz. 16:00 w MDK Łańcut.

Czytaj więcej

Łańcucka premiera filmu „Mamalarka”

29 października 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie miał miejsce pokaz filmu „Mamalarka” w reż. Katarzyny Mazurkiewicz. To właśnie tu w rodzinnym mieście tytułowej bohaterki – Łańcucie – powstał cykl malarski Barbary Porczyńskiej i tu odbywał się plan prezentowanego filmu, który powstał w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

Czytaj więcej