Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-04-23, 13:13


W minioną niedzielę miały miejsce uroczystości związane z obchodami święta 10 Pułku Strzelców Konnych z Łańcuta.

Rozpoczęły się one od uroczystej mszy świętej w Kościele Farnym św. Stanisława Biskupa, podczas której modlono się w intencji żyjących, poległych i zmarłych żołnierzy 10 PSK. Tradycyjnie po mszy, złożono kwiaty przed tablicą pamiątkową. Następnie uczestnicy udali się w stronę rynku, gdzie wojskowa orkiestra odegrała Hymn Państwowy. Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień złożono uroczysty apel. Uroczystościom towarzyszył piknik militarny, gdzie zaprezentowano sprzęt wojskowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się czołgi, m.in. Abrams i Leopard.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zamknięcie odcinka ul. Grunwaldzkiej w Łańcucie

Planowane jest zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej w Łańcucie. Sprawdź szczegóły poniżej.

Czytaj więcej

Młodzież przewodzi w odkrywaniu tajemnic miasta! [wideo]

W dniu dzisiejszym Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łańcucie organizuje konkurs powiatowy „Let me show you Łańcut around”, który odbywa się w różnych zakątkach naszego malowniczego miasta. To niezwykła okazja, by poznać Łańcut z perspektywy młodych i pełnych energii osób.

Czytaj więcej

Umowa podpisana, za tydzień rusza budowa

Ponad 10 mln zł, w całości pozyskane ze środków zewnętrznych, tyle kosztować będzie kolejna inwestycja w mieście. Zgodnie z podpisaną w dniu wczorajszym umową, za kilka dni rusza budowa krytej trybuny wraz z zapleczem socjalnym na stadionie miejskim.

Czytaj więcej