Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-04-18, 11:56


W dniu dzisiejszym Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łańcucie organizuje konkurs powiatowy „Let me show you Łańcut around”, który odbywa się w różnych zakątkach naszego malowniczego miasta. To niezwykła okazja, by poznać Łańcut z perspektywy młodych i pełnych energii osób.

W konkursie biorą udział uczniowie z łańcuckich szkół oraz zagraniczni studenci, którzy odwiedzili nasze miasto. Zadaniem młodych łańcucian jest oprowadzenie gości po najciekawszych zakątkach miasta, które są nie tylko ważnymi punktami historycznymi i kulturowymi, ale także wybranymi z pasją przez samych uczniów.

Dziś, to właśnie młodzież z Łańcuta, przejęła stery jako przewodnicy miasta, prezentując jego walory w języku angielskim.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Umowa podpisana, za tydzień rusza budowa

Ponad 10 mln zł, w całości pozyskane ze środków zewnętrznych, tyle kosztować będzie kolejna inwestycja w mieście. Zgodnie z podpisaną w dniu wczorajszym umową, za kilka dni rusza budowa krytej trybuny wraz z zapleczem socjalnym na stadionie miejskim.

Czytaj więcej

Wiosennie i kolorowo w otoczeniu łańcuckiego zamku [foto]

Park i ogrody Muzeum-Zamku w Łańcucie są coraz bardziej wiosenne. W tym roku wiosna przyszła tu znacznie szybciej niż w poprzednich latach. Magnolie – choć zwykle kwitły w okolicy majówki – aktualnie są w szczycie kwitnienia.

Czytaj więcej

W Łańcucie druga tura

Za nami wybory samorządowe. Na ten moment wiadomo, że dogrywka konieczna będzie m.in. w Łańcucie, gdzie zmierzy się Damian Szubart i Rafał Kumek.

Czytaj więcej