Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-05-04, 09:06


W sobotę na terenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, służby mundurowe zorganizowały akcję honorowego oddawania krwi. Dzięki akcji zbiórki krwi, zebrano blisko 30 litrów tego cennego daru.

Organizatorami zbiórki pod nazwą „Zbiórka Krwi Służb Mundurowych” byli: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Miasto Łańcut, Miejski Dom Kultury w Łańcucie, Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łańcucie.

Podkarpaccy Terytorialsi już kolejny raz współpracują ze strażakami i policją z rejonu powiatu łańcuckiego, tym razem nie jest to akcja kryzysowa, ale misja, jaką jest honorowe krwiodawstwo. Krew jest najcenniejszym darem, jaki może dać człowiek człowiekowi. Mundurowi stawiając się tak licznie kolejny raz wspólnie udowodnili, jak wielką wartością jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi – mówi, ppor. Gabriel Leniar, współorganizator zbiórki krwi mundurowych w Łańcucie.

Krew oddali żołnierze, policjanci, strażacy oraz mieszkańcy. Do punktu pobrań zgłosiło się 83 osoby, z czego 64 miało możliwość oddania. I tak do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddano blisko 30 litrów krwi. Podczas wspólnej zbiórki krwiodawcy przekazali także ponad 500 czekolad dla dzieci uciekających do naszego kraju z Ukrainy.

Dla krwiodawstwa jest to czas, gdy wzrasta znacząco zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Dlatego serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom za inicjatywę i udział w zbiórce – Kamil Blok, KP PSP Łańcut.

Akcji towarzyszył pokaz sprzętu, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy mogli obejrzeć z bliska wyposażenie policji oraz wojska. Swój średni samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z łodzią zaprezentowali strażacy z KP PSP w Łańcucie, natomiast strażacy z OSP Husów zachęcali do obejrzenia zakupionego w ubiegłym roku quada.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcut w rozkiwicie

Obserwując dzisiejszą wyjątkową aurę postanowiliśmy wybrać się na spacer z aparatem po zakątkach naszego miasta.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z XLVIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

21 kwietnia odbyła się XLVIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Zaproszenie na uroczystości z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Łańcuta oraz Starosta Łańcucki zapraszają do udziału w obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej