Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-06-11, 09:59


Wydano kolejne ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu łańcuckiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 75 %. Ostrzeżenie obowiązuje dziś w godz. 11:00-20:00.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów w zlewniach kontrolowanych, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%. Ostrzeżenie obowiązuje dziś w godz. 11:00-22:00. Zlewnia/obszar: Wisłok i jego dopływy.

burza, IMGW, ostrzeżenie
źródło: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Do parku Muzeum-Zamku powróciły przejażdżki powozem

Po kilku latach nieobecności turyści Muzeum-Zamku w Łańcucie ponownie mogą skorzystać ze spacerów stylowym powozem, realizowanych po parku krajobrazowym. Spacery tą trasą odbywają się wyłącznie w dni bezdeszczowe. Są możliwe przez siedem dni w tygodniu.

Czytaj więcej

Plany dotyczące terenów przy ul. Polnej. Uwagi można składać do jutra!

Ważny komunikat! Uwagi do projektu planu mogą być składane do dnia jutrzejszego tj. 7 czerwca 2024 r.

Czytaj więcej

Jubileuszowa edycja konkursu „You Can Sing – Po prostu śpiewaj”

W ubiegłą środę w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie, we współpracy ze Szkołą Językową CoolSchool, odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing – Po prostu śpiewaj”.

Czytaj więcej