Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-17, 10:35


IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla znacznej części kraju. W niektórych miejscach obowiązują alerty drugiego stopnia. Może spaść nawet do 60 litrów wody na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla powiatów województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dla południowej części województwa.

Prognozowane są opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Możliwe są również burze. Prognozowana wysokość opadu od 35 mm do 45 mm.

Ostrzeżenia będą ważne od godziny 10 w piątek do godz. 2 w sobotę.

17/18.09 na obszarze województwa spodziewane są gwałtowne wzrosty stanu wody z możliwością punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Piątkowe granie w Łańcucie

Czy zwykli ludzie mogą coś zmienić? Czy po powrocie z pracy warto dać coś od siebie innym? Czy spędzając czas z najbliższymi można tworzyć lokalną społeczność? Założyciele Planety Rodzin wierzą, że tak!

Czytaj więcej

Uroczyste poświęcenie krzyża śp. Adama Stysioła

Tajemniczy krzyż znajduje się w Bażantarni, w miejscu śmierci i pierwszego pochówku Porucznika Adama Stysioła, członka m.in. konspiracji wojskowej ZWZ – AK.

Czytaj więcej

Uroczystości pogrzebowe śp. Adama rozpoczną się we wtorek

9 września odszedł od nas śp. Adam Hadław. Człowiek niezwykle zasłużony dla naszego Miasta, które kochał i któremu bezinteresownie służył przez całe swoje życie. Pozostawił wśród nas wiele dobra, lecz przez przedwczesną śmierć również dużo pomysłów, których nie zdążył zrealizować.

Czytaj więcej