Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-10-21, 09:43


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – prędkość jaką mogą dziś osiągnąć porywy wiatru to nawet 90 km/h. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego!

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, przemyskiego, m. Przemyśl, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, m. Rzeszów i strzyżowskiego.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i południa.

Pamiętajmy o tym, żeby w domach pozamykać drzwi i okna, z balkonów i tarasów usuńmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Unikajmy wchodzenia na zalesione tereny, nie wchodźmy do parków i lasów. Pamiętajmy o tym, żeby nie parkować samochodów pod drzewami ani pod reklamami wielkopowierzchniowymi – radzi Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
źródło: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Josip Jelačić uhonorowany w 220 rocznicę urodzin

W minioną sobotę odsłonięto poświęconą mu tablicę pamiątkową.

Czytaj więcej

Wyciek danych osobowych w Zarządzie Dróg Powiatowych

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną ilość naruszeń ochrony danych. Pomimo, że ogólne rozporządzenie o ochronie danych stosowane jest już od dłuższego czasu, niektórzy nadal zapominają, w jakim celu zostało ono wprowadzone, lub też prawo ochrony danych osobowych traktują jak nikomu niepotrzebny zbiór obowiązków. Problem pojawia się wtedy gdy z powodu incydentu będącego naruszeniem ochrony danych osobowych ktoś np. zaciągnął kredyt w imieniu innej osoby.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Dzisiaj w całym kraju obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego okazujemy wdzięczność wszystkim nauczycielom, za ich codzienną pracę.

Czytaj więcej