Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-01, 10:42


Od godziny 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie trwa projekcja filmu „Piłsudski”.

Odbiorcami są uczniowie łańcuckich szkół podstawowych – ósmoklasiści.

W filmie główną rolę Józefa Piłsudskiego odgrywa Borys Szyc. Poznajemy go w chwili ucieczki z rosyjskiego zakładu psychiatrycznego, w którym umieszczono go za nielegalną działalność wydawniczą. Filmowy marszałek nie pogardzi szantażowaniem współtowarzyszy, spiskowaniem, a jeśli jest taka potrzeba, to nawet zorganizuje napad na pociąg. Wszystko w imię wolnej i niepodległej Polski.

Przypominamy, że drugi seans filmu „Piłsudski” odbędzie się już dziś o godzinie 17:30.

Wstęp na film jest wolny.

Film wyświetlany jest w ramach projektu „Drogi łańcucian do niepodległości” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

fot. S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Premiera filmu „Papa Georgiou”

Miejski Dom Kultury w Łańcucie zaprasza na premierę filmu „Papa Georgiou”.

Czytaj więcej

„Plastykowe ludziki” w Galerii MDK

Serdecznie zapraszamy do Galerii MDK 2 października 2020 roku na wernisaż wystawy absolwentów PLSP w Jarosławiu „Plastykowe ludziki”.

Czytaj więcej

Łańcut włącza się w obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

Burmistrz Miasta Łańcuta i Miejski Dom Kultury w Łańcucie zapraszają Mieszkańców Łańcuta na projekcję filmu „Piłsudski”.

Czytaj więcej