Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-03, 09:01


Łącznie blisko 50 tysięcy złotych udało się zebrać podczas kwest na cmentarzach w Łańcucie. Odwiedzający groby okazali się hojniejsi niż w roku ubiegłym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność kuchni prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków łańcuckiej nekropolii.

1 listopada w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym oraz na cmentarzu w dzielnicy Podzwierzyniec odbywały się coroczne kwesty. Organizatorami zbiórek byli Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Miasto Łańcut oraz Związek Strzelecki „Strzelec”.

Wolontariusze od rana do późnych godzin popołudniowych zbierali pieniądze do puszek. Mieszkańcy odwiedzający groby swoich bliskich bardzo chętnie dorzucali swoją cegiełkę do tego szczytnego celu, czego efektem jest uzbieranie w sumie 49.475,69 zł.

W tegorocznej kweście wzięli udział samorządowcy, dyrektorzy szkół, uczniowie, harcerze, działacze społeczni, pracownicy miejskich instytucji, a także wolontariusze.

Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom uczestniczącym w dorocznej kweście w Dniu Wszystkich Świętych. Kwestowało z członkami TPBA ponad 180 wolontariuszy. Godna zauważenia była dobra współpraca z organizatorami równoległej zbiórki na rzecz ratowania zabytków łańcuckiej nekropolii. Wspólny cel czynienia dobra i poszanowania potrzeb bliźniego i dbania o dobro wspólne został osiągnięty. Dzięki hojności mieszkańców i przybyłych na groby najbliższych, gości spoza Łańcuta zebraliśmy kwotę 37.358,58 zł, w tym na cmentarzu w dzielnicy Podzwierzyniec 4.965,05 zł – informuje Zarząd Koła TPBA w Łańcucie.

Zebrana kwota zostanie przeznaczona w całości na prowadzenie kuchni, łaźni, suszarni i pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących.

Natomiast podczas zorganizowanej po raz drugi po latach przerwy, kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków łańcuckiej nekropolii udało się zebrać w sumie 12.117,11 zł.

Dzięki Państwa hojności, udało nam się w ciągu ostatniego roku odrestaurować grób braci Jana i Stanisława Cetnarskich. Jestem przekonany, że zebrane w tym roku pieniądze zostaną dobrze spożytkowane, a efektem będziemy mogli się cieszyć podczas kolejnego dnia Wszystkich Świętych – dziękuje Burmistrz Miasta Rafał Kumek.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu!

Miasto Łańcut informuje o zmianach w organizacji ruchu drogowego związanych z Dniem Wszystkich Świętych. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od 31 października do 1 listopada, w obrębie cmentarza komunalnego w Łańcucie.

Czytaj więcej

Jutro posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

Już jutro odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miasta. LXV Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji rozpocznie się o godzinie 14:00.

Czytaj więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych?

W najbliższą środę Dzień Wszystkich Świętych. W tym dniu będziemy licznie gromadzić się na cmentarzach, gdzie na pewno będzie tłoczno. To może zachęcić potencjalnych złodziei i kieszonkowców do wykorzystania okazji. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego powinniśmy zastosować kilka podanych przez Policję wskazówek.

Czytaj więcej