Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-26, 11:53


W ubiegłym tygodniu mali mieszkańcy Łańcuta uczyli się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Biorąc udział w warsztatach edukacyjnych w formie półkolonii Małe Miasto Łańcut.

Półkolonia edukacyjna polegała na praktycznej nauce podstaw ekonomii i skierowana była do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Udział w zajęciach był  bezpłatny. Projekt, którego organizatorem była fundacja Frumis, a współorganizatorem Miasto Łańcut, finansowała fundacja BGK. Dzieci uczestnicząc w warsztatach poznały różne zawody i branże. Był m.in. cukiernik, fizjoterapeuta, policjant, mechanik samochodowy. Nie zabrakło również operatora kamery, czy reportera. Tajniki pracy w telewizji oraz sprzęt operatorski bardzo zaciekawiły przyszłych przedsiębiorców.

Projekt pozwolił dzieciom zarządzać własnymi pieniędzmi w formie fikcyjnej waluty i zrozumieć zasady ekonomii w praktyczny sposób. Nauczyli się oszczędzać, inwestować, a także jak wydawać pieniądze. Zarobione „Sokoły” dzieci mogły wydać od razu w „Sklepie Kusiciela” lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w „Sklepie Marzeń”.

Po projekcie, na terenie gminy ma powstać realna inwestycja małomiasteczkowa dla dzieci. Miasto Łańcut, które wspierało projekt, otrzymało od Fundacji BGK 25 tysięcy złotych.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dziś wieczorem możliwe burze z gradem!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie ostrzega przed zjawiskiem, które może wystąpić na terenie powiatu łańcuckiego: burze z gradem.

Czytaj więcej

Szkolenie doskonalące żołnierzy na terenie Łańcuta

W dniach 26-31 lipca br. na terenie powiatu i miasta Łańcuta odbędzie się specjalne szkolenie, które skupi się na doskonaleniu umiejętności 13. kompanii lekkiej piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Czytaj więcej

Uwaga! Zaginął podopieczny DPS w Łańcucie!

Przed momentem otrzymaliśmy ważną informację z Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie. Zaginął jeden z jego podopiecznych. [Aktualizacja] Pan Jan został odnaleziony!

Czytaj więcej