Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-24, 12:22


W dniach 26-31 lipca br. na terenie powiatu i miasta Łańcuta odbędzie się specjalne szkolenie, które skupi się na doskonaleniu umiejętności 13. kompanii lekkiej piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Warto zaznaczyć, że szkolenie będzie miało charakter międzynarodowy, a uczestniczyć w nim będą również partnerzy zagraniczni.

W trakcie szkolenia żołnierze skoncentrują się na prowadzeniu rozpoznania w terenie zurbanizowanym. Głównym celem tych intensywnych ćwiczeń jest wypracowanie cennych doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań z zakresu prowadzenia działań niekonwencjonalnych. Dodatkowo, wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Jako miejsce zakwaterowania podczas szkolenia wybrano I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie, które zapewni warunki i infrastrukturę dla potrzeb uczestników.

Organizację szkolenia powierzono 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, która jest odpowiedzialna za zapewnienie sprawnego przebiegu i wysoką jakość szkolenia.

Tego typu inicjatywy są niezwykle istotne dla rozwijania umiejętności obronnych i współpracy międzynarodowej, dzięki czemu żołnierze będą lepiej przygotowani do stawienia czoła współczesnym wyzwaniom w służbie dla kraju.

Polski żołnierz w mundurze / Shutterstock

źródło: Miasto Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga! Zaginął podopieczny DPS w Łańcucie!

Przed momentem otrzymaliśmy ważną informację z Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie. Zaginął jeden z jego podopiecznych. [Aktualizacja] Pan Jan został odnaleziony!

Czytaj więcej

Trwa półkolonia „Małe Miasto Łańcut”

Od poniedziałku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie trwa półkolonia edukacyjna „Małe Miasto Łańcut”, polegająca na praktycznej nauce podstaw ekonomii. Mali mieszkańcy Łańcuta i okolic uczą się pracować, oszczędzać i wydawać pieniądze.

Czytaj więcej

Uwaga na silny deszcz z burzami!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dziś, 13 lipca, od godz. 9:00 do 21:00.

Czytaj więcej