Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-18, 11:52


Od poniedziałku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie trwa półkolonia edukacyjna „Małe Miasto Łańcut”, polegająca na praktycznej nauce podstaw ekonomii. Mali mieszkańcy Łańcuta i okolic uczą się pracować, oszczędzać i wydawać pieniądze.

Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Umiejętności Społecznych FRUMIS, a współorganizatorem Miasto Łańcut. Warsztaty edukacyjne prowadzą przedsiębiorcy reprezentujący różne branże.

Półkolonia to pięć dni ciekawych zajęć połączonych z praktyczną nauką podstaw ekonomii. Oprócz teorii dzieci uczestniczą również w rozrywkowych zajęciach. Wśród warsztatów znalazły się także dziennikarskie, przeprowadzane przez naszą Telewizję.

Zaplanowaliśmy pokazać dzieciom 41 różnych zawodów. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta” jakim są „SOKOŁY”. Po projekcie, na terenie gminy powstanie realna inwestycja małomiasteczkowa dla dzieci. Za pośrednictwem tego projektu chcemy przekazać dzieciom w wieku 8-12 lat wiedzę na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazać mechanizmy funkcjonowania gospodarki (czym jest praca, wynagrodzenie, podatki itp.) – tłumaczą organizatorzy.

Półkolonia potrwa do piątku, 21 lipca.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga na silny deszcz z burzami!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dziś, 13 lipca, od godz. 9:00 do 21:00.

Czytaj więcej

Uroczystości 100-lecia OSP Łańcut – Przedmieście [wideo]

8 lipca obchodzono 100-lecie OSP Łańcut – Przedmieście. Podczas uroczystości złożono podziękowania oraz wręczono odznaczenia zasłużonym na rzecz łańcuckiej ochotniczej straży pożarnej.

Czytaj więcej

Miasta partnerskie Łańcuta [wideo]

Miasta partnerskie to jedna z form współpracy międzynarodowej, która ma na celu rozwój, wymianę i wzajemną pomoc m.in. w takich dziedzinach, jak kultura i gospodarka. Swoje miasta partnerskie ma także Łańcut, który docenia znaczenie międzynarodowej współpracy dla rozwoju lokalnego. Dlatego też, od lat utrzymuje bliskie relacje z miastami partnerskimi.

Czytaj więcej