Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-13, 09:34


Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dziś, 13 lipca, od godz. 9:00 do 21:00.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 45 mm do 60 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 proc.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Apelujemy o ostrożność!

Obszar zagrożenia: powiat łańcucki

Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3 stopniowej)

W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Deszcz, woda, szyba, źródło: pixabay.com

źródło: IMGW-PIB

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uroczystości 100-lecia OSP Łańcut – Przedmieście [wideo]

8 lipca obchodzono 100-lecie OSP Łańcut – Przedmieście. Podczas uroczystości złożono podziękowania oraz wręczono odznaczenia zasłużonym na rzecz łańcuckiej ochotniczej straży pożarnej.

Czytaj więcej

Miasta partnerskie Łańcuta [wideo]

Miasta partnerskie to jedna z form współpracy międzynarodowej, która ma na celu rozwój, wymianę i wzajemną pomoc m.in. w takich dziedzinach, jak kultura i gospodarka. Swoje miasta partnerskie ma także Łańcut, który docenia znaczenie międzynarodowej współpracy dla rozwoju lokalnego. Dlatego też, od lat utrzymuje bliskie relacje z miastami partnerskimi.

Czytaj więcej

Ankieta dla mieszkańców obszaru rewitalizacji w Łańcucie

Miasto Łańcut zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w badaniu. Wypełniona ankieta pomoże w zebraniu opinii na temat efektów działań rewitalizacyjnych oraz poznaniu dalszych potrzeb rozwojowych gminy. Link do ankiety znajduje się poniżej.

Czytaj więcej