Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-12, 11:03


8 lipca obchodzono 100-lecie OSP Łańcut – Przedmieście. Podczas uroczystości złożono podziękowania oraz wręczono odznaczenia zasłużonym na rzecz łańcuckiej ochotniczej straży pożarnej.

Jubileuszowe obchody 100-lecia OSP Łańcut – Przedmieście rozpoczęły się przemarszem do kościoła. W zbiórce wzięli udział strażacy oraz licznie zaproszeni goście. Odprawiono mszę świętą w intencji strażaków, podczas której padły słowa podziękowania za poświęcenie oraz odwagę podczas służby.

Następnie na placu przy Szkole Podstawowej nr 3, odbyło się uroczyste złożenie meldunku oraz podniesienie flagi państwowej na maszt. Gest ten symbolizował szacunek i oddanie dla ojczyzny oraz jednocześnie podkreślał doniosłość tej rocznicy dla społeczności strażackiej.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili m.in. przedstawiciele lokalnych władz oraz reprezentanci straży pożarnej. Podkreślali oni znaczenie strażaków dla społeczności i wyrażali wdzięczność za ich poświęcenie. Oprócz słów podziękowań złożono również obietnice i plany na dalszy rozwój jednostki.

W trakcie uroczystości odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową, która upamiętnia 100 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej Łańcut – Przedmieście oraz wszystkich strażaków, którzy służyli w tej jednostce. Wręczono również odznaczenia tym, którzy wykazali się szczególną odwagą, zaangażowaniem i poświęceniem w służbie społeczeństwu. Na zakończenie obchodów strażacy oraz goście wbili pamiątkowe gwoździe w specjalnie przygotowaną tablicę. Ma to symbolizować trwałość i kontynuację misji straży przez kolejne pokolenia.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Miasta partnerskie Łańcuta [wideo]

Miasta partnerskie to jedna z form współpracy międzynarodowej, która ma na celu rozwój, wymianę i wzajemną pomoc m.in. w takich dziedzinach, jak kultura i gospodarka. Swoje miasta partnerskie ma także Łańcut, który docenia znaczenie międzynarodowej współpracy dla rozwoju lokalnego. Dlatego też, od lat utrzymuje bliskie relacje z miastami partnerskimi.

Czytaj więcej

Ankieta dla mieszkańców obszaru rewitalizacji w Łańcucie

Miasto Łańcut zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w badaniu. Wypełniona ankieta pomoże w zebraniu opinii na temat efektów działań rewitalizacyjnych oraz poznaniu dalszych potrzeb rozwojowych gminy. Link do ankiety znajduje się poniżej.

Czytaj więcej

Weekend z historią w Łańcucie

15 i 16 lipca zapraszamy wszystkich mieszkańców na niezwykłe wydarzenie – „Weekend z historią w Łańcucie”. To niepowtarzalna okazja, aby wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzić dwa dni w atmosferze przeszłości, czerpiąc wiedzę i wrażenia z dawnych czasów.

Czytaj więcej