Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-07, 09:18


15 i 16 lipca zapraszamy wszystkich mieszkańców na niezwykłe wydarzenie – „Weekend z historią w Łańcucie”. To niepowtarzalna okazja, aby wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzić dwa dni w atmosferze przeszłości, czerpiąc wiedzę i wrażenia z dawnych czasów.

Chcielibyśmy Was zaprosić w magiczną podróż do odległej przeszłości. Do świata rycerzy, giermków i dostojnych dam dworu, pełnego wiedzy i ciekawostek. Przygotowaliśmy dla Was naprawdę wspaniałe atrakcje. Będziecie mogli m.in. spotkać prawdziwe postacie historyczne przechadzające się uliczkami naszego miasta, zobaczyć jak wyglądała prawdziwa musztra oraz dowiedzieć się jak wyglądały początki państwa polskiego – zapraszają organizatorzy.

W sobotę m.in. gra miejska, pokazy filmów, Retro Potańcówka, inscenizacja „Staropolskie wesele”, a także premiera Animowanej Historii Miasta. Wśród zaproszonych gości znalazł się Jacek Komuda – autor powieści historycznych oraz reżyser serialu „Diabeł Łańcucki”. Kolejną atrakcją będzie przejażdżka melexem po mieście połączona ze zwiedzaniem.

Wśród niedzielnych atrakcji znajdziemy m.in. strzelanie z łuku, rzut toporkiem, pokazy walki, a także gry i zabawy historyczne. Zakończeniem będzie kolejna edycja nocnego zwiedzania Łańcuta z Joanną Kluz. Wydarzeniom towarzyszyć będzie mała gastronomia oraz kiermasz rękodzieła artystycznego i twórczości ludowej.

Zaproszenie od samego Diabła Łańcuckiego znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy 15 i 16 lipca na Rynek Miasta. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!

Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie.

Plakat wydarzenia Weekend z historią w Łańcucie, grafika: M. Jaworski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Piknik na powitanie lata

W ubiegłą niedzielę, na placu zabaw przy ulicy Bohaterów Westerplatte odbył się Piknik Sportowo-Rekreacyjny „Powitanie Lata 2023”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

Czytaj więcej

Wakacyjne propozycje

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na wakacje. Na bieżąco będziemy uzupełniać oferty przygotowane przez miejskie jednostki.

Czytaj więcej

Dziś Dzień Ojca [wideo]

Witajcie w tym wyjątkowym dniu, w którym pamiętamy o naszych kochających ojcach! Jest to doskonała okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność za ich nieustające wsparcie, mądrość i miłość, które oferują nam każdego dnia. Składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich ojców, dziadków, opiekunów i mentorów, którzy pełnią rolę ojcowską w naszym życiu.

Czytaj więcej