Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-17, 10:49


Po raz kolejny w Łańcucie mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy żywnościowej. W 2020 r. Miasto Łańcut wraz z PCK Przeworsk wsparło w ten sposób 284 rodziny, w których żyje 715 osób, wydając łącznie ok. 130 ton żywności.

15 grudnia 2020 r. Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek podpisał porozumienie z Oddziałem Rejonowym PCK Przeworsk w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc żywnościowa 2014-2020” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2020, które umożliwia przekazanie żywności (ok. 50 kg na osobę) rodzinom, którym dochód na jedną osobę nie przekracza kwoty 1161,60 zł netto. W przypadku osób samotnych dochód ten nie może przekroczyć 1542,20 zł netto.

Przypominamy, że rozpoczęła się kwalifikacja do programu dla osób z terenu Łańcuta: zdalna (telefoniczna pod nr 17 225 33 25), osobista (jedynie w wyjątkowych sytuacjach). Będzie ona trwać do 11 stycznia 2021 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 9.

fot. UM Łańcut, podpisanie umowy, od lewej prezes PCK oddział Przeworsk , burmistrz Miasta Łańcuta, dyrektor MOPS Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pomocny taniec

Rada Rodziców, Absolwenci, Uczniowie oraz Nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie pot. „Śrub” zatańczyli dla Karola.

Czytaj więcej

Złodziej sam się zdemaskował

Nieudana kradzież na terenie Łańcuta.

Czytaj więcej

Kolejny weekend cudów za nami!

Paczkowy weekend dobiegł końca! Po raz kolejny wszystkie rodziny z rejonu łańcuckiego znalazły swoich Darczyńców!

Czytaj więcej