Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-04-23, 09:23


Dwójka mieszana Julia Curzytek i Karol Szlęk otrzymali możliwość zaprezentowania się na najważniejszej imprezie akrobatycznej – Mistrzostwach Świata Grup Wiekowych w Szwajcarii. Wspólnie pomóżmy zrealizować cel i marzenie łańcuckich zawodników.

Julia Curzytek i Karol Szlęk to utalentowana dwójka mieszana łańcuckiego klubu sportowego UKS Akrobata Łańcut. Mimo swojego młodego wieku Julia z Karolem mają na swoim koncie spore sukcesy. Są to m.in. :

  • złoty medal i tytuł Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce sportowej – w konkurencji dwójki mieszane, kat. 11-16 lat – Zielona Góra 2020,
  • złote medale w turniejach międzynarodowych: Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w akrobatyce sportowej – Łańcut 2020, Turniej o Puchar Warsa i Sawy – Warszawa 2020 – w konkurencji dwójki mieszane, kat. 11-16 lat,
  • złote medale w MPJ – Łańcut 2020 oraz MPS – Chorzów 2020, w konkurencji dwójki mieszane, kat. 11-16 lat.
fot. S. Markowicz-Hołub, na zdj. Julia i Karol podczas treningu

Ciężka praca, systematyczne treningi oraz ich osiągnięcia sportowe przyczyniły się do powołania Julki i Karola do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Grup Wiekowych w Akrobatyce Sportowej – Genewa 2021 – tłumaczy trenerka Eliza Kaplita-Wójcik. – Wyjazd, który jest ich marzeniem wiąże się ze sporym nakładem finansowym. Niestety jako klub nie jesteśmy w stanie sfinansować całego przedsięwzięcia, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić Was o pomoc – dodaje.

Udział w Mistrzostwach Świata jest możliwy jedynie dzięki pokryciu całych kosztów w wysokości ok 12 000 zł, które obejmują: zakwaterowanie, wyżywienie, bilety lotnicze, opłatę startową, licencje międzynarodowe, ubezpieczenie, testy covidowe, sprzęt reprezentacyjny, kostiumy oraz choreografie.

fot. S. Markowicz-Hołub, na zdj. Julia i Karol podczas treningu

Możliwość wyjazdu na najważniejszą imprezę sportową i okazja zmierzenia się z najlepszymi zespołami z całego świata jest wielką nagrodą i wyróżnieniem dla naszej dwójki mieszanej, stąd nasza inicjatywa i prośba o Wasze wsparcie! Nie pozwólmy by ta szansa przeszła Julce i Karolowi koło nosa i pomóżmy im zrealizować swoje marzenie! Każda, nawet najmniejsza kwota przybliży ich do osiągnięcia celu – tłumaczy trenerka.

My również zachęcamy do wsparcia i wpłacania pieniążków. Liczy się każda złotówka!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/s8d9hk

fot. UKS Akrobata Łańcut, Julia i Karol wraz z trenerką na podium, I miejsce

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Rawlplug PTG Sokół Łańcut w walce o medale Suzuki 1 Ligi!

Podczas ubiegłego weekendu zawodnicy z Łańcuta walczyli o wejście do półfinałów swoich rozgrywek. Po stanie 1:1 w meczach, które odbyły się w naszym mieście, decydujące starcia miały miejsce na boisku przeciwnika- w Tychach.

Czytaj więcej

Rawlplug PTG Sokół Łańcut walczy z GKS- em Tychy o wejście do półfinału Suzuki 1 Ligii!

W miniony weekend łańcucka drużyna rozpoczęła swoją rywalizację w fazie play off. Gospodarze podejmowali na swoim parkiecie zespół GKS-u Tychy.

Czytaj więcej

Niezawodni „Zieloni”

W dniach 20-21.03.2021r w Będzinie został rozegrany Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta – Eliminacje do Mistrzostw Europy w Rosji.

Czytaj więcej