Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-11-05, 09:40


W minione, poniedziałkowe święto już po raz kolejny została przeprowadzona kwesta na kuchnię i łaźnię dla ubogich, działające w ramach łańcuckiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

1 listopada chętni pomagali w zbieraniu funduszy na dwóch łańcuckich cmentarzach (przy ul. Mościckiego oraz w dzielnicy Podzwierzyniec). Zaangażowanych było aż 150 osób, a wśród nich: pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, placówek oświatowych, uczniowie, członkowie ZS Strzelec.

Wspólnie udało się zebrać 26 180,47 zł, w tym 3253,00 zł na cmentarzu Łańcut – Podzwierzyniec.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatorów:

Wielkie podziękowania składamy darczyńcom, wolontariuszom oraz zaangażowanym w przygotowanie kwesty. Cieszy nas ogromnie to, że łączy nas – społeczeństwo idea pomocy najsłabszym, idea miłosierdzia wobec bliźniego i to, że możemy dać cząstkę siebie. W kweście uczestniczyło 150 osób dodając zaangażowanych w przygotowanie kwesty, jak również trwającej kwesty internetowej, komisyjne rozliczenie zebranych środków, daje to liczbę około 200 osób.
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. To również potwierdzenie, że dzieło św. Brata Alberta ma Boże błogosławieństwo.

Jeśli ktoś jednak nie miał okazji wesprzeć działań łańcuckiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a chciałby to zrobić, to organizatorzy stworzyli taką możliwość za pośrednictwem Internetu.

Aktualnie trwa jeszcze zbiórka online, którą można wesprzeć TUTAJ.

Źródło: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nie bądź obojętny! Pomóż osobom bezdomnym w okresie zimowym

Niskie temperatury są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia szczególnie dla osób bezdomnych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie zwraca się do mieszkańców miasta z apelem o informowanie właściwych służb i pracowników ośrodka o wszystkich zauważonych przypadkach zagrażających życiu osób bezdomnych.

Czytaj więcej

Zmiana w organizacji ruchu drogowego!

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego w obrębie cmentarza komunalnego w Łańcucie na czas Święta Wszystkich Świętych.

Czytaj więcej

W dzielnicy Podzwierzyniec powstał nowy mural

Artyści z całej Polski i zagranicy stworzyli wyjątkowy mural w dzielnicy Podzwierzyniec. Przez dwa dni każdy z nich tworzył coś swojego, co ostatecznie połączyło się w jedność i uatrakcyjniło miejską przestrzeń. Zapraszamy na krótką relację filmową.

Czytaj więcej