Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-10-29, 10:12


Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego w obrębie cmentarza komunalnego w Łańcucie na czas Święta Wszystkich Świętych.

Od 30 października br. (sobota) od godz. 7.00 do 1 listopada do godz. 21.00 na czas obchodów tegorocznego Święta Wszystkich Świętych, nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego w obrębie łańcuckiego cmentarza komunalnego, tj. na ulicach znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie cmentarza.Ma to na celu odpowiednio zabezpieczyć wszystkie osoby udające się w tym czasie na cmentarz komunalny w Łańcucie oraz zapewnić bezpieczny oraz płynny ruch drogowy dla wszystkich jego uczestników na ulicach znajdujących w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu ma także za zadanie ułatwić funkcjonariuszom Policji podejmowanie skutecznych działań prewencyjnych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, płynności oraz porządku w ruchu drogowym.

Podczas obchodów uroczystości związanych z dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu zgodnie z niżej przedstawionymi rozwiązaniami tymczasowej organizacji ruchu.

Na ulicy Rodziny Ulmów (w ramach zmiany tymczasowej organizacji ruchu, na całej długości tej ulicy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – dla kierunku jazdy od strony ulicy Mościckiego). Ponadto na całej długości ulicy Ulmów wprowadzony zostanie po stronie prawej tej ulicy zakaz zatrzymywania się i postoju. Wjazd w ulicę Ulmów od strony ulicy Traugutta uniemożliwią ustawione w poprzek jezdni zapory drogowe oraz znaki zakazu wjazdu w tę ulicę.

Na ulicy Traugutta w ramach tymczasowej organizacji ruchu po obydwu stronach tej ulicy wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju. W obrębie skrzyżowania ulicy Traugutta z ulicą Ulmów ustawione zostaną także zakazy skrętu w ulicę Ulmów, poprzez odpowiednio ustawione znaki: zakazu skręcania w lewo (dla kierunku jazdy od strony Wysokiej) oraz zakazu skręcania w prawo (dla kierunku jazdy od strony drogi krajowej).

Na ulicy Mościckiego nie będą wprowadzane żadne zmiany i nie będzie też wprowadzony ruch jednokierunkowy (jak miało to miejsce w latach poprzednich), lecz przez cały czas będzie tam obowiązywała organizacja ruchu zgodna z istniejącą na co dzień stałą organizacją ruchu.

źródło: UM Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

W dzielnicy Podzwierzyniec powstał nowy mural

Artyści z całej Polski i zagranicy stworzyli wyjątkowy mural w dzielnicy Podzwierzyniec. Przez dwa dni każdy z nich tworzył coś swojego, co ostatecznie połączyło się w jedność i uatrakcyjniło miejską przestrzeń. Zapraszamy na krótką relację filmową.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z XLIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

19 października odbyła się XLIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – prędkość jaką mogą dziś osiągnąć porywy wiatru to nawet 90 km/h. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego!

Czytaj więcej