Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-08-29, 12:50


W ubiegłą sobotę, już po raz ósmy odbył się w Łańcucie popularny uliczny bieg pod nazwą „Łańcucka Piątka”. Organizatorami tego wydarzenia są Stowarzyszenie Łańcut Biega oraz MOSiR Łańcut.

Sportowe święto od lat cieszy się wsparciem Miasta Łańcuta, Rzeszowa oraz Muzeum-Zamku.

Tradycyjnie jak co roku, trasa biegu wiodła alejkami urokliwego parku zamkowego. Oprócz przygotowanych kategorii dla dorosłych, nie zabrakło również specjalnie zorganizowanego biegu dla dzieci. W sumie na starcie stanęło prawie 250 uczestników, to nowy rekord frekwencji. Przed głównym wyścigiem, dla wszystkich biegaczy przeprowadzono wspólną rozgrzewkę.

Tego typu wydarzenia pełnią nie tylko rolę promującą bieganie w Łańcucie, lecz także aktywny styl życia, którego dzisiaj często nam brakuje. Impreza cieszy się rosnącym gronem zwolenników w różnych zakątkach Podkarpacia.

Pomimo panującej tego dnia wysokiej temperatury, zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się Patryk Marszałek, który pokonał trasę w niespełna 15 minut. Tuż za nim, na mecie pojawił się ubiegłoroczny zwycięzca Adam Czerwiński.

Podczas uroczystego zakończenia imprezy, w każdej z kategorii wiekowych wręczone zostały zasłużone nagrody, dyplomy oraz trofea.

Wyniki dostępne są na stronie: www.lancutbiega.pl

Oprócz sportowego wydarzenia, w centrum miasta stanęły żarciowozy. Przez cały weekend można było spróbować smakołyków z różnych zakątków świata.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekendowe propozycje

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, piękna pogoda skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sprawdźcie, jakie weekendowe propozycje czekają na Was w Łańcucie.

Czytaj więcej

Moja Woda – jak złożyć wniosek i dostać dotację?

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, od 3 sierpnia 2023 r. rozpoczął nabór wniosków dla zadań wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda” na lata 2020-2024.

Czytaj więcej

W Łańcucie oddano hołd powstańcom warszawskim [wideo]

O godz. 17:00, o której 1 sierpnia 1944 roku – 79 lat temu – rozpoczął się w Warszawie zryw powstańczy, zawyły syreny. Zgromadzeni na plantach w centrum miasta oddali hołd powstańcom warszawskim. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej