Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-08-23, 09:58


Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, od 3 sierpnia 2023 r. rozpoczął nabór wniosków dla zadań wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda” na lata 2020-2024.

Celem programu „Moja Woda”, który miał dotychczas dwie edycje, jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Program został przewidziany na lata 2020-2024. W dotychczasowych naborach właściciele domów mogli otrzymać dotacje (do 5 tys. zł) na budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

Podmioty mogące ubiegać się o dofinansowanie oraz szczegółowe warunki dofinansowania z WFOŚiGW w Rzeszowie, określone są w treści Programu Priorytetowego „Moja Woda” oraz w Regulaminie naboru wniosków, stanowiących załącznik do niniejszego ogłoszenia.

W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy:

  1. Założyć konto na portalu beneficjenta na stronie: https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/ (nie dotyczy osób posiadających już konto na portalu beneficjenta) w celu pobrania, wypełnienia i przesłania wniosku o dofinansowanie.
    Jeśli osoba fizyczna jest beneficjentem programu „Czyste Powietrze” lub wcześniejszych edycji „Moja Woda” należy przy rejestracji konta podać dokładnie ten sam adres mailowy, który był użyty we wcześniej złożonym wniosku dot. w/w programów.
    .
  2. Pobrać, a następnie wypełnić aktywny formularz PDF wniosku o dofinansowanie (wersja 3.0.0), dostępny po lewej stronie w zakładce „Programy i konkursy -> Formularze wniosków” po zalogowaniu się do Portalu Beneficjenta. Po zakończeniu wypełniania należy sprawdzić poprawność wpisanych danych.
  3. Wysłać wypełniony formularz wniosku do Funduszu za pomocą „SKRZYNKI PODAWCZEJ – PDF” – dostępnej na portalu beneficjenta po zalogowaniu.
  4. Wydrukować wypełniony formularz wniosku wraz z załącznikami, podpisać i dostarczyć:
    w wersji papierowej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, ul. Zygmuntowska 9, w godzinach jego pracy, tj. 7:30 – 15:30 lub za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Dostarczone (w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu beneficjenta i w wersji papierowej albo za pośrednictwem ePUAP) formularze wniosków, muszą posiadać taką samą sumę kontrolną umieszczoną na dokumencie.

Ocenie będą podlegać tylko te wnioski, które wpłynęły w terminie naboru, zostały przesłane za pośrednictwem portalu beneficjenta w formie elektronicznej (aktywny PDF) i została złożona ich podpisana wersja (z tożsamą sumą kontrolną).

O zachowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data jego wpływu do WFOŚiGW w wersji papierowej albo na skrzynkę podawczą Funduszu znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje również, iż nabór wniosków może zostać zakończony albo wstrzymany, o czym będą Państwo informowani poprzez Portal Beneficjenta https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl oraz stronę internetową https://bip.wfosigw.rzeszow.pl.

Informacje w sprawie szczegółów Programu:

e-mail: moja-woda@wfosigw.rzeszow.pl, tel. 17 853 63 61 wew. 140.

Załączniki oraz lista plików do pobrania dostępne są TUTAJ.

Deszcz, źródło: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

W Łańcucie oddano hołd powstańcom warszawskim [wideo]

O godz. 17:00, o której 1 sierpnia 1944 roku – 79 lat temu – rozpoczął się w Warszawie zryw powstańczy, zawyły syreny. Zgromadzeni na plantach w centrum miasta oddali hołd powstańcom warszawskim. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś po raz dziewiąty, na łańcuckich plantach, będzie można oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie o godzinie 17:00 zawyją syreny.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 19 lipca br. odbyła się LXII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Czytaj więcej