Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-08-01, 08:58


Dziś po raz dziewiąty, na łańcuckich plantach, będzie można oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie o godzinie 17:00 zawyją syreny.

1 sierpnia 2023 roku obchodzimy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie to było jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w Warszawie. Na stałe zapisało się ono na kartach historii Polski.

Powstanie Warszawskie oficjalnie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00. Godzina ta była określona kryptonimem „W” i oznaczała wolność. Powstanie Warszawskie, które miało trwać zaledwie kilka dni, trwało 63. W walce brało udział około 30 000 żołnierzy Armii Krajowej z Okręgu Warszawskiego.

Dziś, aby oddać hołd bohaterom, w różnych miastach organizowane są uroczystości.

W Łańcucie, obchody organizowane są przez Młodzież Wszechpolską oraz Fundację Wczoraj i Jutro. Organizatorzy zachęcają, by o godzinie 17:00, licznie zgromadzić się na plantach, przynosząc ze sobą biały i czerwony znicz.

79. rocznica Powstania Warszawskiego, fot. Kancelaria Sejmu

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z LXII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 19 lipca br. odbyła się LXII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Czytaj więcej

Całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie

W związku z realizacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary, wraz z budową tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod torowiskiem linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, informujemy, że w czwartek, 27 lipca br., o godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie.

Czytaj więcej

Podsumowanie półkolonii Małe Miasto Łańcut [wideo]

W ubiegłym tygodniu mali mieszkańcy Łańcuta uczyli się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Biorąc udział w warsztatach edukacyjnych w formie półkolonii Małe Miasto Łańcut.

Czytaj więcej