Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-08-02, 10:46


O godz. 17:00, o której 1 sierpnia 1944 roku – 79 lat temu – rozpoczął się w Warszawie zryw powstańczy, zawyły syreny. Zgromadzeni na plantach w centrum miasta oddali hołd powstańcom warszawskim. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

We wtorek (1 sierpnia) w Łańcucie, podobnie jak w innych miastach w całym kraju, oddano hołd powstańcom warszawskim. Miasto, obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowało tradycyjnie na plantach miejskich.

Wydarzenie organizowane było przez Młodzież Wszechpolską oraz Fundację Wczoraj i Jutro.

W trakcie uroczystości odśpiewano hymn państwowy oraz odmówiono modlitwę. Następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia.

Jak co roku spotkanie upamiętniające bohaterów stolicy uświetniły występy artystyczne. Z przyniesionych biały i czerwonych zniczy zebrani ułożyli symbol Polski Walczącej.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś po raz dziewiąty, na łańcuckich plantach, będzie można oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie o godzinie 17:00 zawyją syreny.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 19 lipca br. odbyła się LXII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Czytaj więcej

Całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie

W związku z realizacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary, wraz z budową tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod torowiskiem linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, informujemy, że w czwartek, 27 lipca br., o godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie.

Czytaj więcej