Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-09-27, 09:11


Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie zaprasza już w najbliższy piątek, tj. 29 września na spotkanie autorskie. Tym razem gościem będzie Zbigniew Trześniowski.

Zbigniew Trześniowski urodził się w marcu 1938 roku w Łańcucie. Jest polskim pisarzem, folklorystą i regionalistą. Popularyzatorem podań i legend związanych z okolicami Łańcuta. Ukończył Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie. Potem pracował w łańcuckim magistracie. Spisywał legendy i opowieści związane z okolicami Łańcuta. Zajmował się też opracowywaniem historii krzyży i kapliczek przydrożnych.

W najbliższy piątek, tj. 29 września będziemy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim połączonym z promocją książki „Na magistrackim chlebie”.

W galerii MBP, o godzinie 17:30 spotkanie autorskie ze Zbigniewem Trześniowskim poprowadzi Michał Mac.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekend Seniora z Kulturą w łańcuckim Muzeum

W piątek, sobotę i niedzielę 29, 30 września i 1 października 2023 r. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Weekend Seniora z Kulturą. To ogólnopolska akcja skierowana do osób 60+. Jej organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej

Jubileusz zespołu Gracja [foto]

Swoje 30-lecie obchodził łańcucki zespół taneczny Gracja. Koncert jubileuszowy odbył się w ubiegłą sobotę, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie w Łańcucie [foto]

Minęła kolejna wyjątkowa edycja ogólnopolskiej akcji pn. Narodowe Czytanie, która odbyła się w sobotę, 9 września 2023 roku, w Parku Angielskim, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej