Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-04, 09:36


Lokalne społeczności starają się jak najbardziej ułatwić przebywanie na naszych terenach przybyszom z Ukrainy.

Jedną z takich inicjatyw jest organizowane przy parafii św. Stanisława Biskupa w Łańcucie spotkanie, które odbędzie się w piątek (4.03) o godz. 16.00. Jest ono skierowane dla chętnych, przebywających w Łańcucie Ukraińców. Odbędzie się ono w sali teatralnej w budynku Caritas za plebanią (duży biały budynek).

Organizatorzy zapewniają, iż podczas spotkania będzie osoba biegle władająca językiem ukraińskim.

Jak mówi nam ks. probosz:

Chcemy żeby te osoby poczuły, że są razem, nie tylko z nami. Bo oni są rozproszeni i jest okazja żeby oni się zobaczyli, wymienili doświadczenia, informacje. Dowiedzieli się nawzajem o sobie, swoich rodzinach, czy rozważyli co dalej robić. Przy okazji mogą wyjść sprawy o których my nie wiemy, a są potrzebami z ich strony.

Organizatorzy zachęcają do kontaktu osoby, które chciałyby się w przyszłości (bliższej lub dalszej) włączyć w działania wolontaryjne.

Kontakt do koordynatorki całych działań Pani Magdy- 696944145, bądź przez Fanpage parafii.

Wciąż potrzebna jest wszelka pomoc materialna, którą można przekazywać przez cały tydzień w budynku Caritas za plebanią od 7.30- 18.00. Pomoc zostanie przekazana w najbliższych dniach do Humania i Nowojaworowska na Ukrainie.

Na zbiórkę można przekazywać m.in.:

  1. koce,
  2. śpiwory,
  3. poduszki,
  4. kołdry,
  5. pościel,
  6. materace,
  7. środki medyczne i higieniczne (np. leki przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych),
  8. odzież (najlepiej nową),
  9. artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
  10. artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wsparcie dla Ukrainy- pikieta w Łańcucie

Wczoraj- 2 marca, w centrum Łańcuta odbyła się pikieta wsparcia dla narodu ukraińskiego.

Czytaj więcej

Koncert dobroczynny „Pomóżmy Waldkowi”

Już w najbliższy wtorek 8 marca odbędzie się koncert dobroczynny „Pomóżmy Waldkowi” organizowany przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

Ланьцут займається наданням допомоги українцям

Шановні українцю, українко!

Czytaj więcej