Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-28, 08:12


W dniu 26 kwietnia br. odbyła się LX Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji W obradach uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia porządku obrad.  W głosowaniu za przyjęciem porządku obrad głosowało 12 Radnych, nikt nie był przeciwny i nikt się nie wstrzymał. Kolejny punkt dotyczył przyjęcia Protokołu Nr LVIII/2023 z LVIII Sesji Rady Miasta Łańcuta. Radni w obowiązującym terminie nie zgłosili, żadnych wniosków do Protokołu.

Kolejny punkt to podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Łańcuta na rok 2023. O zmianach poinformowała Alicja Helbin, skarbnik Miasta Łańcuta:

Zmiany w budżecie Miasta dotyczą zwiększenia dochodów budżetowych związanych ze sprzedażą napojów alkoholowych w obrocie hurtowym w kwocie 36 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na przeciwdziałanie alkoholizmowi w takiej samej kwocie 36 tys. zł. Zmniejsza się również dochody budżetu o kwotę 575 715,50 zł i również mniejsza się wydatki budżetu o taką samą kwotę. Środki te pochodzą z rządowego programu Polski Ład i te środki zostaną zmniejszone na ten rok, ponieważ zostanie zwiększone zadanie na rok 2024. Zmniejsza się również w dziale oświaty kwotę 1 198 500,00 zł, te środki przeznacza się na dotacje podmiotową dla Miejskiego Domu Kultury w kwocie 600 000,00 zł oraz dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w kwocie 550 000,00 zł. Zwiększa się wydatki w Szkole Podstawowej nr 3 na kwotę 18 500,00 zł na rozbudowę monitoringu szkolnego. Zmiany w budżecie dotyczą także wydzielonego rachunku dla Szkoły Podstawowej nr 2 tam się zwiększa dochody i wydatki o kwotę ponad 3 000,00 zł.

fot. Piotr Dubiel

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisje uchwała została podjęta. Za podjęciem głosowało 12 Radnych.

Punkt piąty dotyczył podjęcia uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Łańcuta.

Dokonuje się zmian tyczących limitu wydatków na przedsięwzięciu budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łańcucie. Wydatki majątkowe: limit na rok 2023 to 5 211 126,50 zł, limit wydatków na 2024 rok to 6 366 180,50 zł – słyszymy w uzasadnieniu.

Uchwała została podjęta, za podjęciem głosowało 12 Radnych, nikt nie był przeciwny i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Łańcuckiego – to kolejny punkt obrad. Uzasadnienie przedstawił Piotr Skitał, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji:

Powiat Łańcucki planuje zrealizować zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1529R – ulicy Bohaterów Westerplatte”. W pierwszej kolejności przystąpi do prac związanych z wykonaniem dokumentacji projektowej. Sporządzenie przedmiotowej dokumentacji zostało wycenione na kwotę 159 900,00 zł brutto. Miasto Łańcut deklaruje udzielenia pomocy finansowej na ww. dokumentację w wysokości 30 000,00 zł w 2023 r. i 49 950,00 zł w 2024 r.

Uchwała została podjęta, za podjęciem głosowało 12 Radnych.

Ostatni punkt dotyczył wolnych wniosków i oświadczeń. Tutaj nikt nie zabrał głosu. Wobec wyczerpania punktów porządku obrad, wiceprzewodniczący Rady Miasta zakończył LX Sesję Rady Miasta Łańcuta.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Retransmisja z Sesji dostępna TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Antoni Duda- Dziewierz bohaterem XVII Spotkania Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci

Wczoraj- 25 kwietnia o godz. 18:00 odbyło się XVII Spotkanie Łańcuckiej Resursy Pamięci, podczas, którego przybliżona została historia i sylwetka, wieloletniego Dyrektora Muzeum Zamku w Łańcucie- Antoniego Dudy-Dziewierza.

Czytaj więcej

Tydzień dla Ziemi w Łańcucie 2023 za nami

Od 17 do 22 kwietnia br. obchodziliśmy w Łańcucie Tydzień dla Ziemi 2023, w ramach akcji #ZielonyŁańcut. W tym okresie w naszym mieście miało miejsce wiele ekologicznych inicjatyw i wydarzeń.

Czytaj więcej

Fotorealcja z „Pokazu ekologicznej mody”

Wczoraj- 20. kwietnia w ramach obchodów Tygodnia dla Ziemi w Łańcucie, w holu Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbył się nietopowy pokaz- ekologicznej mody.

Czytaj więcej