Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-14, 16:24


Polski rząd tak jak zapewniał, uruchomił system rejestracji oraz nadawania nr PESEL uciekającym przed wojną do Polski obywatelom Ukrainy.

Wszyscy przebywający na terenie naszego miasta, chętni się zarejestrować uchodźcy będą to mogli zrobić od 16.03 w Urzędzie Stanu Cywilnego (ul. 3 Maja 13).

W USC w Łańcucie są przystosowane stanowiska do obsługiwania interesariuszy z Ukrainy, jednak już teraz wiemy, iż ze względu na czas wczytywania wniosku w system, czas obsługi jednej osoby może trwać ponad 30 min.

Warto uzbroić się w cierpliwość oraz wyrozumiałość, gdyż łańcucki USC w czasie swojej pracy stale będzie wykonywał swoje dotychczasowe obowiązki. W związku z tym osoby, które na ten moment natychmiastowo nie potrzebują przypisanego nr PESEL proszone są o wstrzymanie się kilka dni, w celu uniknięcia największych kolejek związanych ze startem usługi.

Mimo, iż ustawa nie przewiduje terytorialnego przydziału do określonych jednostek administracyjnych, Kierownik USC w Łańcucie prosi, aby osoby, które zamieszkują poza Łańcutem składały swoje wnioski w Urzędach Gmin, na terenie których się znajdują. Zmniejszy to czas oczekiwania petentów, ale również usprawni pracę samego USC.

Wnioski do pobrania:

Aktualizacja: Na dzień 21.03.2022 udało się nadać nr PESEL 155 osobom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Waldemara Długosza z Łańcuta

Są ludzie, których dotknęło nieszczęście większe niż nam się wydaje. Dlatego z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi, Miejski Dom Kultury w Łańcucie zorganizował koncert charytatywny „Pomóżmy Waldkowi”, pod patronatem Burmistrza Miasta.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Dzisiaj w całej Polsce świętowany jest dzień kobiet.

Czytaj więcej

Marzec w Łańcucie

Raz słońce, a raz śnieg. Nic dziwnego, w końcu „w marcu jak w garncu”. Pogoda w tym miesiącu jest bardzo zmienna, jednak każdy wyczekuje już temperatury sprzyjającej wiosennym i letnim spacerom. Z tym chyba musimy jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej