Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-18, 11:17


Po zaszczepieniu personelu medycznego, zaczynają się szczepienia osób starszych.

Od ubiegłego piątku prowadzone są zapisy na szczepienia dla seniorów. Na razie mogą się zapisywać osoby, które ukończyły 80 lat. Od 22 stycznia ruszą zapisy dla osób powyżej 70- ciu lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Na szczepienie można zapisać się dzwoniąc na bezpłatną infolinię pod nr: 989, kontaktując się z lokalnym punktem szczepień lub poprzez portal pacjent.gov.pl.

Osoby, które będą miały problem z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. W powiecie łańcuckim, gminie oraz mieście od 15 stycznia udostępniono specjalne numery telefoniczne w tej sprawie dla swoich mieszkańców. Ma to na celu ułatwienie transportu do punktu szczepień osobom niepełnosprawnym i seniorom.

Numery infolinii miejskiej dedykowanej w tej sprawie: 17 225 22 02 ( wew. 431), 17 249 04 31

Numery funkcjonują od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 – 15:00

W piątek 8:00 – 14:00

Numer infolinii powiatowej dedykowanej w tej sprawie:  17 225 80 28

Numer funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 . 

Organizatorzy transportu proszą o kontakt telefoniczny co najmniej dwa dni przed planowanym szczepieniem.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Urząd Miasta Łańcuta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcut wczoraj i dziś!

O tym, jak zmienił się Łańcut na przestrzeni ponad 15 lat możemy przekonać się oglądając porównanie trasy przejazdu przez Łańcut z roku 2005 oraz z dnia dzisiejszego. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej

Druga rocznica śmierci Pawła Adamowicza

14.01.2019 r. w skutek rozległych obrażeń spowodowanych atakiem nożownika, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska.

Czytaj więcej

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Łańcuta. Przedłużono termin kwalifikacji

Miasto Łańcut informuje o przedłużeniu terminu kwalifikacji do Programu Operacyjnego „Pomoc żywnościowa 2014-2020” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2020.

Czytaj więcej