Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-24, 09:04


W Dzień Wszystkich Świętych (1.11) odbędą się na łańcuckich cmentarzach dwie szczytne zbiórki pieniędzy. Jedna – na działalność Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Druga – na renowację zabytkowych nagrobków.

Jak co roku, na łańcuckich cmentarzach podczas obchodzonego w całej Polsce Święta Wszystkich Świętych pojawią się kwestujący: członkowie organizacji Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, pracownicy miejskich placówek, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół ZS Strzelec JP „Łańcucki Strzelec”, a także mieszkańcy miasta. Towarzystwo już teraz apeluje do wszystkich chętnych, aby zgłaszali się do pomocy przy kweście.

fot. TPBA w Łańcucie.

Pierwsza zbiórka przeznaczona będzie na działalność Koła Towarzystwa Św. Brata Alberta w Łańcucie. Zbiórka ta wpisała się już w tradycję tego dnia. W tamtym roku na ten cel udało się zebrać łącznie blisko 30 tys. zł. Osoby, które chcą zaangażować się w listopadowa kwestę na cmentarzach, proszone są o kontakt z łańcuckim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta.

Druga kwesta będzie na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. W tamtym roku na ten cel zebrano ponad 8,5 tys. zł. Dzięki m.in. tym środkom zostaną odnowione nagrobki Braci Cetnarskich. Miasto zachęca do wsparcia również tegoroczną zbiórkę.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wybory do Sejmu i Senatu RP 2023 [WYNIKI]

Po przeliczeniu danych ze 100 proc. obwodów Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że największą liczbę głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie to może cieszyć się poparciem 35,38 proc. Polaków. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Wygrana PiS nie przekłada się jednak na samodzielną większość, co oznacza, że szansę na rządzenie krajem zyskuje dotychczasowa opozycja.

Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody!

Łańcucki Zakład Komunalny informuje o planowanej przerwie w dostawie wody. Sprawdź, czy Ciebie to dotyczy.

Czytaj więcej

Wieczór wyborczy na lancutnews.pl: wyniki exit poll OGB

Prezentujemy Państwu wyniki sondażu exit poll ogólnopolskie. Szczegółowe wyniki dla okręgu nr 23 obejmującego powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, podamy niebawem.

Czytaj więcej