Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-14, 13:13


W ostatnim czasie jednostki miejskie w Łańcucie zaangażowały się w zbiórkę produktów niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy.

Jak wiemy większość z nas zaangażowała się w pomoc Ukrainie oraz uciekającym z niej uchodźcom. Również Urząd Miasta Łańcuta nie okazał się obojętny na ludzką krzywdę i zorganizował własną akcję pomocową.

Od wielu lat Łańcut, jako jedno ze swoich partnerskich miast ma ukraiński Humań, dlatego to w tym kierunku zdecydowano skierować pomoc.

FOT. GOOGLE MAPS

Dzięki kontaktom dyplomatycznym z władzami Humania udało się dokładnie określić potrzeby nie tylko mieszkańców, ale również służb w tym mieście i jego okolicach.

Po zorganizowanej w placówkach miejskich zbiórce, w którą zaangażowało się wielu mieszkańców, jak również samo miasto, które zakupiło mundury i hełmy strażackie dla tamtejszych służb, nastąpił etap planowania oraz organizacji transportu.

FOT. PIOTR DUBIEL

Finalnie miasto przy pomocy firmy Olpack z Łańcuta, która od samego początku jest zaangażowana w pomoc Ukraińcom zorganizowało transport, który bezpiecznie dotarł dzisiejszego poranka do miasta Humań.

Dostaliśmy informację, iż mieszkańcy miasta Humań serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się pomoc i powodzenie tej zbiórki.

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

Łańcut News pisze:

[…] Także Miasto Łańcut aktywnie włączyło się w pomoc obywatelom ukraińskim, szczególnie tym z Humania- miasta partnerskiego, o czym można było przeczytać TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Waldemara Długosza z Łańcuta

Są ludzie, których dotknęło nieszczęście większe niż nam się wydaje. Dlatego z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi, Miejski Dom Kultury w Łańcucie zorganizował koncert charytatywny „Pomóżmy Waldkowi”, pod patronatem Burmistrza Miasta.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Dzisiaj w całej Polsce świętowany jest dzień kobiet.

Czytaj więcej

Marzec w Łańcucie

Raz słońce, a raz śnieg. Nic dziwnego, w końcu „w marcu jak w garncu”. Pogoda w tym miesiącu jest bardzo zmienna, jednak każdy wyczekuje już temperatury sprzyjającej wiosennym i letnim spacerom. Z tym chyba musimy jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej