Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-02-23, 09:52


Od 22 do 28 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w komendach policji, w sądach, prokuraturach, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych, czy organizacjach pozarządowych w całym kraju.

Głównym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

Coroczny tydzień pomocy wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.

W ramach obchodzonego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w komendach miejskich i powiatowych na Podkarpaciu wyznaczone są dyżury. Osoby zainteresowane mogą uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci kierują pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji znajduje się na stronie: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/ – informuje łańcucka Komenda Policji.

źródło: KPP Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Miejskie przedszkola rekrutują!

Już 8 lutego ruszyła rekrutacja do łańcuckich przedszkoli miejskich.

Czytaj więcej

Rewitalizacja łańcuckiego Rynku. Jakie Miasto ma propozycje?

Miasto Łańcut przedstawia Mieszkańcom koncepcję przyszłego kształtu Rynku i zachęca do konsultacji społecznych. W ramach tego w specjalnym wydaniu Łańcuckiego Biuletynu Miejskiego znajdziecie Państwo mapkę oraz ankietę do wypełnienia.

Czytaj więcej

Skutki silnego wiatru w regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w dniu wczorajszym ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju. Także dla naszego regionu. Mnóstwo pracy w związku z wichurami mają strażacy, usuwający połamane drzewa blokujące drogi.

Czytaj więcej