Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-02-17, 10:47


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w dniu wczorajszym ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju. Także dla naszego regionu. Mnóstwo pracy w związku z wichurami mają strażacy, usuwający połamane drzewa blokujące drogi.

Silny wiatr utrzymuje się od późnych godzin nocnych oraz wczesnych porannych. Z informacji dostępnych na stronach IMGW wynika, że w najbliższym czasie nie należy się spodziewać większej poprawy.

Średnia prędkości wiatru wynosi od 30 km/h do nawet 115 km/h. Silnym porywom towarzyszą ulewy.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od łańcuckiej straży pożarnej, pierwsza interwencja miała miejsce tuż przed godziną 6:00 w dzielnicy Podzwierzyniec. Druga natomiast dotyczyła powalonego drzewa w miejscowości Sonina. Drzewo uszkodziło linię energetyczną.

Niespokojnie było także na ulicy Kraszewskiego. Od godziny 9:30 strażacy usuwają powalone drzewa, które blokują dojazdy do posesji. Do tej pory nie zgłoszono żadnych uszkodzeń budynków mieszkalnych oraz zabudowań gospodarczych.

Strażacy apelują o zabezpieczenie wolno stojących przedmiotów na balkonach i w ogrodach. W tym czasie lepiej nie parkować pod wielkimi drzewami, którym może grozić zawalenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ostrzeżenie przed mocnymi porywami wiatru

Biuro prognoz meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który wystąpi na terenie Łańcuta.

Czytaj więcej

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. To kolejny krok ku czystemu powietrzu

Od 1 lipca ubiegłego roku możliwe jest składanie deklaracji źródeł ciepła w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W bazie znajdą się docelowo wszystkie budynki, które posiadają źródło ciepła o mocy nieprzekraczającej 1 MW. Informacje na ich temat mają zostać zebrane do końca czerwca 2022 roku. A Ty złożyłeś/aś już swoją deklarację?

Czytaj więcej

Śmieci w Łańcucie

Odpady, gospodarowanie nimi, ich segregacja i przetwarzanie są problematycznym tematem, szczególnie w Polsce. Jak wygląda on w naszym mieście?

Czytaj więcej