Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-02-18, 10:40


Miasto Łańcut przedstawia Mieszkańcom koncepcję przyszłego kształtu Rynku i zachęca do konsultacji społecznych. W ramach tego w specjalnym wydaniu Łańcuckiego Biuletynu Miejskiego znajdziecie Państwo mapkę oraz ankietę do wypełnienia.

Miasto Łańcut przygotowuje się o strategicznej inwestycji, jaką będzie rewitalizacja Rynku. W związku z tym burmistrz Miasta ogłosił specjalne konsultacje społeczne w tej sprawie. Celem dialogu ze społeczeństwem jest zaprezentowanie Mieszkańcom wstępnej koncepcji nowego zagospodarowania przestrzeni łańcuckiego Rynku oraz przede wszystkim – zebranie do niej uwag oraz propozycji innych rozwiązań. Wszystkie opinie zostaną opracowane i zaprezentowane publicznie w sprawozdaniu z przeprowadzonych konsultacji.

Jest to koncepcja wstępna, którą podajemy jako propozycję do publicznej dyskusji. Na obecnym etapie, przedstawione przez Mieszkańców uwagi lub propozycje nowych rozwiązań mogą być wdrożone do przyszłej realizacji, w postaci założeń do programu funkcjonalno – użytkowego – tłumaczy burmistrz Miasta Łańcuta, Rafał Kumek. – Startujemy ze sporym wyprzedzeniem, aby mieć czas na przeanalizowanie wszelkich propozycji. Liczę zatem na Państwa zaangażowanie!

Zaprezentowana koncepcja zakłada swego rodzaju podział Rynku na funkcjonalne strefy: strefa zieleni, deptak, strefa kultury, gastronomii, wypoczynku, dla dzieci, kreatywna.

Ankietę należy wypełnić i złożyć do specjalnej urny zlokalizowanej w Urzędzie Miasta Łańcuta do 31 marca br. Możesz również zrobić zdjęcie lub skan i wysłać na adres mailowy: urzad@um-lancut.pl. Ankieta dostępna jest także online, na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.lancut.pl.

Szczegółowe informacje znajdziecie na http://www.lancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=295… oraz w specjalnym wydaniu Biuletynu Miejskiego (znajdziecie go m.in. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Łańcuta).

Komentarze

Anonim pisze:

Fajny projekt bo więcej zieleni.

Mark pisze:

Uwazam , ze nie ma potrzeby robic takich rewolucji w centrum miasta. Przeciez dopiero byl robiony remont drogi , nowy asfalt , malowanie linii parkingowych itd, Czy ktos sie nudzi , wymysla projekty aby tylko zarobic? Nowe parkomaty, ile to kosztowalo???Mysle ze lepiej byloby zajac sie stawem browarnym , zrobic plaze , rowerki , kajaki jak bylo w latach 80 , a nie ryby ktorych po zlowieniu zabrac nie wolno , tylko wypuszczac do wody.takze sprawa pomnika . PRZECIEZ BYL!!! mozna bylo zmienic tablice , cos dopracowac , a nie burzyc i budowac nowy!!! gdzie sens i logika!!!Juz dosc pomnikow i popiersi na terenie Lancuta.

Anonim pisze:

Planty sa ok, nie psujmy, Rynek piękny tzn. poza budynkami od strony TAXI, miejsc kawiarnianych dość, świeto miasta Łańcuta mozna przenieśc na teren stadionu miejskiego gdzie jest duzo przestrzeni i zieleni, parking jest konieczny właśnie w centrum, spacerować mozna uliczkami miasta a przede wszystkim w parku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Skutki silnego wiatru w regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w dniu wczorajszym ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju. Także dla naszego regionu. Mnóstwo pracy w związku z wichurami mają strażacy, usuwający połamane drzewa blokujące drogi.

Czytaj więcej

Ostrzeżenie przed mocnymi porywami wiatru

Biuro prognoz meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który wystąpi na terenie Łańcuta.

Czytaj więcej

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. To kolejny krok ku czystemu powietrzu

Od 1 lipca ubiegłego roku możliwe jest składanie deklaracji źródeł ciepła w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W bazie znajdą się docelowo wszystkie budynki, które posiadają źródło ciepła o mocy nieprzekraczającej 1 MW. Informacje na ich temat mają zostać zebrane do końca czerwca 2022 roku. A Ty złożyłeś/aś już swoją deklarację?

Czytaj więcej