Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-10-11, 12:05


7 października po raz kolejny spotkali się słuchacze Stowarzyszenia Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas uroczystej inauguracji kolejnego roku akademickiego.

Oficjalna część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, na którą oprócz słuchaczy przybyli zaproszeni goście, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, burmistrz miasta Rafał Kumek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Adam Opałka i ks. Grzegorz Garbacz proboszcz Parafii Farnej św. Stanisława Biskupa., którzy przekazali słuchaczom życzenia na nadchodzący rok.

Uroczystość otworzył nowy kanclerz Tadeusz Matyaszek, który przedstawił program działania UTW w kolejnym roku działalności.

W trakcie inauguracji odśpiewano „Gaudeamus igitur”. Wykład inauguracyjny „Armia Krajowa w powiecie łańcuckim w okresie II wojny światowej” wygłosił historyk dr Andrzej Borcz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jesienny Łańcut w obiektywie

Jesień zawitała do naszego miasta już jakiś czas temu, więc wszyscy możemy bacznie obserowować jak jej uroki upiększają nasze miasto.

Czytaj więcej

System citylight w Łańcucie

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Łańcuta mogą obserwować nowoczesne ekrany multimedialne w przestrzeni miejskiej.

Czytaj więcej

Konserwacja potoku Mikośka

Mikośka to dla większości mieszkańców Łańcuta znany potok przepływający przez północną część miasta. Swoje groźne oblicze pokazała już niejednokrotnie. Wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy m.in. osiedla Przedmieście, ale nie tylko, gdyż zdarzało się, że zalewne były ulice np. Grunwaldzka, na wysokości skrzyżowania z Żeromskiego czy Konopnickiej.

Czytaj więcej