Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-03-15, 10:13


Fundacja im. Adama Hadława serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Uśmiech na Wielkanoc”, której celem jest wspieranie potrzebujących mieszkańców Łańcuta i okolic w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Akcja obejmuje kilka istotnych inicjatyw. Po pierwsze, wsparciem zostanie objęty Dom Pomocy Społecznej w Łańcucie. Organizatorzy dostarczą własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne wraz z upominkami oraz wesprą terapię manualną poprzez sfinansowanie potrzebnych materiałów.

To dla nas ważne, aby osoby przebywające w placówkach opiekuńczych również mogły poczuć magię nadchodzących świąt.

Dodatkowo, zbierane będą produkty spożywcze dla osób ubogich z terenów miasta Łańcuta i okolic. Te dary wraz z kartkami wielkanocnymi zostaną przekazane przed świętami, aby sprawić radość tym, którzy mogą mieć trudności z zapewnieniem sobie wystarczającej ilości jedzenia w tym szczególnym okresie.

Zbiórka będzie miała miejsce od tego piątku poprzez postawione koszyki w Delikatesach Asia. Ponadto, w weekend poprzedzający święta (23/24 marca) wolontariusze będą obecni z puszkami, aby przyjąć dary od osób chcących wesprzeć inicjatywę.

W poniedziałek i wtorek poświęcimy czas na pakowanie i rozprowadzanie paczek, aby dotarły one do osób najbardziej potrzebujących – informują organizatorzy akcji. – Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych wolontariuszy, szkoły oraz przedszkola do dołączenia do naszej akcji. Możecie pomóc nam poprzez tworzenie kartek wielkanocnych lub wsparcie w rozprowadzaniu produktów spożywczych.

Akcję wspierają takie instytucje jak Delikatesy Asia w Łańcucie, które udostępniają miejsce na zbiórkę, MDK na Podzwierzyńcu, który pomaga w przygotowaniu kartek wielkanocnych, oraz I LO w Łańcucie, które angażuje się zarówno w tworzenie kartek, jak i organizację wydarzenia.

Dzięki waszej pomocy możemy sprawić, że te Święta Wielkanocne będą wyjątkowe dla wszystkich mieszkańców naszej społeczności. Dołączcie do nas i wspólnie uczyńmy te święta pełne uśmiechu i radości dla każdego – zachęcają organizatorzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zderzenie samochodu osobowego i motocyklisty na ul. Sikorskiego!

Do zdarzenia doszło po godz. 10:00 na ul. Sikorskiego w Łańcucie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skuterem najechał na tył pojazdu marki Peugeot. W wyniku zderzenia, ranna została jedna osoba. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. Na miejscu pracują policjanci oraz strażacy.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzn

Z okazji Dnia Mężczyzn składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Panom. Niech każdy dzień będzie dla Was pełen sukcesów, spełnienia oraz radości płynącej z osiąganych celów. Każdego dnia wnosicie do życia mądrość, wsparcie i siłę. Niech to święto będzie okazją do zasłużonego odpoczynku i celebracji. Szczęśliwego Dnia Mężczyzny, pełnego radości, miłości i uznania!

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom nieustannej siły, odwagi i determinacji w dążeniu do swoich marzeń. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, spełnienie i sukcesy. Wartość, jaką wnosicie do świata, jest nieoceniona, a Wasza siła inspiruje innych do osiągania wielkich rzeczy. Szczęśliwego Dnia Kobiet!

Czytaj więcej