Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-10-27, 08:53


22 października wernisażem poplenerowym podsumowany został dwutygodniowy plener malarski organizowany przez łańcucką Galerię Marzenie.

Wydarzenie od 17 lat związane jest z Łańcutem, a jego ideą jest umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy artystami – plastykami. W tegorocznym plenerze nadal nie mogli uczestniczyć artyści spoza Polski z powodu ciągnącej się pandemii. Mimo to w plenerze udział wzięło 33 artystów.

Jak mówiła sama organizatorka Marzena Kowalska na plenery zjeżdżają malarze z różnych stron, by w pięknych krajobrazach szukać natchnienia. Od trzech lat plener odbywa się w miejscowości Brzóza Królewska, gdzie uczestnicy poznają urokliwe zakątki Podkarpacia. Tutaj też odbywa się pierwsza prezentacja powstałych podczas dwutygodniowych warsztatów prac. Do Łańcuta obrazy zawitały w ubiegły piątek, gdzie uroczyście zaprezentowano je na wystawie. Wśród licznie zebranych uczestników piątkowego wernisażu znaleźli się także sami autorzy.

Plener oraz wystawy poplenerowe dofinansowane zostały z budżetu Województwa Podkarpackiego i odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta oraz Wójta Gminy Leżajsk.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia.

Wystawa czynna do 28 listopada w Galerii MDK.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Garniec 2021

Po raz jedenasty w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyła się cykliczna impreza „Garniec 2021”, czyli Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego. 8 października sala widowiskowa MDK gościła prawie 300 tancerzy, muzyków i miłośników folkloru.

Czytaj więcej

Premiera filmu pt. „Muzyczny Festiwal we wspomnieniach łańcucian”

W tym roku Muzyczny Festiwal w Łańcucie obchodził swoje sześćdziesięciolecie. Z tej okazji Telewizja Łańcut przygotowała krótki reportaż poświęcony głównie historii Muzycznego Festiwalu.

Czytaj więcej

Weekend seniora z kulturą w Łańcucie!

Już w najbliższą sobotę seniorzy za symboliczną złotówkę będą mogli zwiedzić łańcuckie zabytki.

Czytaj więcej