Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-11-30, 09:06


Czerwone pojemniki w kształcie serca przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek stanęły także w Łańcucie. Pomysł ten zainicjował Burmistrz Rafał Kumek, a sfinansował Prolan Deweloper.

Ogromne serce na nakrętki stoi już przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury (ul. Kościuszki) oraz przy blokach na Osiedlu Jana Pawła II (ul. Wyszyńskiego). Nakrętki tutaj może wrzucić każdy.

Do metalowych serc można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki: z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, jogurtach, chemii gospodarczej czy kosmetykach. Pierwsze już się pojawiły w pojemnikach. Ważne, by nie dorzucać innych przedmiotów.

Drodzy mieszkańcy, wielkie serca czekają na Wasze nakrętki. Jest to nie tylko proekologiczne przedsięwzięcie, ale przede wszystkim mające pomóc najbardziej potrzebującym.

Pieniądze ze sprzedaży nakrętek z pierwszych dwóch pełnych serc trafią do:

Kacperka, który choruje na chorobę genetyczną – achondroplazję (która powoduje nieprawidłowy rozwój kośćca i karłowatość) oraz wiotkość mięśni i potrzebuje środków na rehabilitację oraz drogie leczenie

oraz Juluś kontra SMA Walka o życie ze zdiagnozowaną najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni, który wymaga codziennej rehabilitacji ruchowej i oddechowej.

Wszystkich zainteresowanych takim wsparciem prosimy o kontakt na adres mailowy: a.kuzniar@um-lancut.pl. Każda kolejna porcja nakrętek będzie przeznaczana do tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Za pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem pojemników-serc na nakrętki odpowiedzialne będzie Miasto Łańcut.

fot. E. Soński, Czerwone serce na nakrętki przed MDK Łańcut
fot. S. Markowicz-Hołub, Serce napełnione plastikowymi nakrętkami

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Oddaj krew – ratuj życie”

6 grudnia w dniu św. Mikołaja zrób prezent i podaruj komuś krew.

Czytaj więcej

Wiadomo, jaki będzie limit osób na święta

Ile osób będzie mogło wziąć udział w Wigilii? Od kilku dni pojawiały się różne interpretacje rządowych zapowiedzi. W tym roku święta Bożego Narodzenia z ograniczeniami – rząd opublikował rozporządzenie, które zakłada limit osób zaproszonych spoza domu.

Czytaj więcej

Uwaga! Przerwa w dostawie wody!

Łańcucki Zakład Komunalny informuje o planowanej przerwie w dostawie wody. Sprawdź jakich ulic ona dotyczy.

Czytaj więcej