Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-04, 13:38


W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych /Dz.U 2022 r. poz. 2236/ od 7 listopada w Urzędzie Miasta Łańcuta, przy ul. Plac Sobieskiego 18, mieszkańcy miasta będą mogli składać wnioski o preferencyjny zakup węgla.

Zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku o zakup preferencyjny węgla, którego wzór jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Łańcuta.

Wniosek złożyć może osoba fizyczna wchodząca w skład gospodarstwa domowego, której pozytywnie rozpatrzono wniosek na dodatek węglowy lub dokonała zgłoszenia głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków – tłumaczy Aleksander Ziaja z Biura Ochrony Środowiska UM Łańcut.

Do zakupu upoważniona będzie osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która jest uprawniona do pobrania dodatku węglowego.

W ramach zakupu preferencyjnego uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym będzie mogła nabyć węgiel w dwóch partiach:

  • 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r.
  • 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia  2023 r.

Ze szczegółami dotyczącymi informacje na temat preferencyjnego zakupu węgla można zapoznać się w wymienionym na wstępie akcie prawnym.

W chwili obecnej nie można podać terminu rozpoczęcia sprzedaży węgla przez miasto, ponieważ jest to uzależnione od podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu. Podmiot właściwy dla Miasta Łańcuta zostanie wskazany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych – dodaje.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że Burmistrz Miasta Łańcuta prowadzi rozmowy z podmiotem zewnętrznym prowadzącym skład węglowy na terenie Miasta Łańcuta, który na podstawie zawartej umowy podejmie się składowania, sprzedaży i transportu opału dla mieszkańców miasta. Po dopełnieniu wszelkich niezbędnych procedur z tym związanych, kolejne informacje dotyczące zakupu węgla będą niezwłocznie podawane do publicznej wiadomości.

WNIOSEK DOSTĘPNY TUTAJ.

UWAGA! Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego składa się na niniejszym formularzu w Biurze Obsługi Klienta w dniach i godzinach pracy urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Należność za zakupiony węgiel należy wpłacać na konto Urzędu Miasta Łańcuta nr 60 1020 4391 0000 6602 0226 2947.

Kwota należna  do wpłaty będzie określona w fakturze wystawionej przez Urząd Miasta Łańcuta po pozytywnym zweryfikowaniu złożonego wniosku o zakup paliwa – wyliczona jako ilość węgla zadeklarowaną do zakupu pomnożona przez 2000 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Podsumowanie kwest z 1 listopada

W ubiegły wtorek na cmentarzach miejskich prowadzono dwie zbiórki pieniężne. Jedną z przeznaczeniem na utrzymanie kuchni, prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, drugą na renowację zabytkowych nagrobków.

Czytaj więcej

Zmiany w organizacji ruchu związane z Dniem Wszystkich Świętych

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie pojawiła się informacja dotycząca zmian w organizacji ruchu związanych z Dniem Wszystkich Świętych.

Czytaj więcej

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Pamiętajmy, że do takich wyjazdów należy się odpowiednio przygotować. Zachowajmy szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego powinniśmy zastosować kilka podanych przez Policję wskazówek.

Czytaj więcej