Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-05-24, 10:36


Słynna marka odzieżowa Próchnik wraca na polski rynek. Została przejęta przez spółkę Premium Fashion, której udziałowcem jest łańcucianin Tomasz Ciąpała, prezes i właściciel firmy Lancerto. Pierwsze produkty reaktywowanego Próchnika trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Transakcja dotycząca zmiany właściciela i praw do marki Próchnik została zawarta w pierwszym kwartale 2022 roku. Głównym inwestorem jest spółka Premium Fashion sp. z o.o. a pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia – Tomasz Ciąpała – łańcucki przedsiębiorca posiadający wieloletnie doświadczenie w retailu i tworzeniu marek modowych (m.in. Lancerto).

Stworzona m.in. przez Tomasza Ciąpałę marka Lancerto powstała w 2008 r. Oferuje garnitury i marynarki, biznesowe koszule, eleganckie spodnie, kardigany czy obuwie. Kolekcje Lancerto są szyte w Polsce, w zakładzie odzieżowym zlokalizowanym w naszym mieście – Łańcucie. Firma posiada sieć sklepów stacjonarnych i sklep internetowy.

Jestem przekonany, że tchniemy nowego ducha w markę Próchnik 1948, która na rynku nadal cieszy się estymą i budzi najlepsze skojarzenia. To jedna z najstarszych polskich marek. Dla kilku pokoleń Polaków, Próchnik to marka, ikona – znana z najlepszego stylu i wysokiej  jakości – zapowiada Tomasz Ciąpała.

źródło: Lancerto, Tomasz Ciąpała

Zamiarem nowego właściciela jest budowanie biznesu na solidnych podstawach. Z szacunkiem dla przeszłości i bogatego dziedzictwa marki, ale patrząc odważnie w przyszłość, oferując nowy asortyment, którego Próchnik nigdy nie miał, przy tym poszukując nowych klientów i rynków. Bazą będzie wysokiej jakości produkt opakowany w znakomitej jakości obsługę klienta.

Tomasz Ciąpała szacuje, że zakup praw do marki wraz z inwestycją w nowy system sprzedaży, projektowaniem i uszyciem pierwszej kolekcji to koszt rzędu kilkunastu milionów złotych.

Intuicja podpowiada, że połączenie marki z tradycjami z naszą wizją spodoba się Klientom i doprowadzi do powstania silnego gracza na rynku mody premium. Chciałbym, aby powstała kolekcja na 100-lecie tej polskiej marki, która ma już za sobą 74 lata niesamowicie ciekawej historii – podsumowuje Tomasz Ciąpała.

Pełną parą ruszyły już prace projektowe. Autorem nadchodzącej kolekcji nowego Próchnika będzie jeden z najwybitniejszych polskich projektantów, pracujący dla branży od ponad 20 lat. Start produkcji zapowiadany jest już w najbliższych miesiącach. Dobra wiadomość dla niecierpliwych: jeszcze w 2022 roku premierę będzie miała kolekcja dodatków i akcesoriów marki Próchnik. Pełna oferta ubrań oraz akcesoriów przewidzianych na wiosnę i lato dostępna będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Nadając marce nowy kierunek, właściciel przewiduje pełną gamę ubrań i dodatków zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.  

Więcej informacji z zakresu 75-letniej historii marki: www.prochnik.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ruszyła XVIII edycja konkursów dotacyjnych Fundacji PZU

Fundacja PZU ogłosiła tegoroczny nabór wniosków w ramach trzech, następujących programów skierowanych do dzieci i młodzieży: „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”, „Fundacja PZU z Kulturą” oraz „Z Fundacją PZU po lekcjach”.

Czytaj więcej

Kwalifikacja wojskowa. Te osoby muszą stawić się na komisji

Termin kwalifikacji wojskowej dla mężczyzn z miasta Łańcuta – 1, 2, 3 czerwca 2022 r. i dla kobiet 24 czerwca 2022 r.

Czytaj więcej

Burze z gradem – alarmy drugiego stopnia!

Przed nami bardzo trudny pod względem warunków atmosferycznych dzień. Prognoza pogody na czwartek zawiera ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem i nie tylko. Dla kilku województw Instytut opublikował pomarańczowy alert (drugiego stopnia).

Czytaj więcej