Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-05-17, 13:50


Dziś przy przejeździe kolejowym na Podzwierzyńcu podpisana zostanie umowa dotycząca budowy bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową – budowy tunelu.

W uroczystym podpisaniu dokumentu organizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego weźmie udział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Parlamentarzyści RP, władze Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz lokalni Samorządowcy.

Z naszych ustaleń wynika, że również dziś zostanie przekazana informacja dotycząca wznowienia postępowania w sprawie wydania decyzji o realizacji inwestycji drogowej dotyczącej budowy łącznika autostrady A4 z drogą krajową nr 94 (tzw. obwodnicą).

Oznacza to powrót po upływie trzech lat do prac nad przygotowaniem tej kolejnej strategicznej dla Łańcuta oraz całego regionu inwestycji drogowej, której realizacja będzie możliwa w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, w latach 2021 – 2027. Więcej informacji niebawem!

fot. arch. TV Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

#ŁańcutWBudowie – Program Przebudowy Dróg Miejskich 2021

Miasto realizuje Program Przebudowy Dróg Miejskich. W tym roku wyremontowanych zostanie ponad 30 ulic i zapomnianych uliczek. Drogi, które znalazły się w tegorocznym Programie rozłożone są po całym obszarze Łańcuta i od lat wymagają remontów.

Czytaj więcej

#ŁańcutWBudowie

W tym roku Miasto planuje wiele inwestycji, jednak największymi i priorytetowymi z nich będą inwestycje drogowe. Wielu mieszkańców zyska nową drogową nawierzchnię przy swoich domach. Jak zapewniał burmistrz Miasta w tym roku wyremontowanych zostanie ponad 30 ulic i zapomnianych uliczek.

Czytaj więcej

Remont Miejskiej Biblioteki Publicznej

Od końca lutego prowadzony jest remont budynku biblioteki przy ul. Moniuszki 2. Nowe wnętrze ma być w pełni przystosowane do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej