Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-17, 17:00


W miniony weekend, Park Angielski za Miejskim Domem Kultury w Łańcucie stał się miejscem niezwykłego święta kultury ludowej i wiejskiego rzemiosła.

Festiwal Zespołów Ludowych oraz Jarmark Kół Gospodyń Wiejskich „Ziemia Łańcucka Tańczy i Śpiewa” przyciągnął liczne grono miłośników folkloru i tradycji.

Na scenie festiwalowej, przez dwa dni prezentowały się zespoły taneczne, kapele ludowe oraz zespoły śpiewacze z obszaru sześciu gmin powiatu łańcuckiego i leżajskiego. Nie zabrakło również gości zza granicy – zespołów ludowych z Ukrainy i Węgier, którzy podzielili się swoją bogatą kulturą.

Równolegle odbywał się jarmark kół gospodyń wiejskich, na którym zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z obszaru działania LGD. Na stoiskach można było znaleźć tradycyjne potrawy, wyroby rzemieślnicze oraz produkty lokalnych producentów żywności.

To wyjątkowe święto przyciągnęło mnóstwo mieszkańców pobliskich miejscowości.

Festiwal Zespołów Ludowych oraz Jarmark Kół Gospodyń Wiejskich to nie tylko okazja do uczczenia dziedzictwa kulturowego, ale także do wzmacniania więzi społecznych i promowania lokalnej twórczości. Organizatorem Festiwalu i Jarmarku była Lokalna Grupa Działania Ziemia Łańcucka.

Zapraszamy na relację wideo z Festiwalu.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Festiwal Zespołów Ludowych już w najbliższy weekend w Łańcucie

Lokalna Grupa Działania Ziemia Łańcucka serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – FESTIWAL ZESPOŁÓW LUDOWYCH ORAZ JARMARK KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH PN. „ZIEMIA ŁAŃCUCKA TAŃCZY I ŚPIEWA”.

Czytaj więcej

Zakup strojów ludowych dla ZPiT Mały Łańcut

Miejski Dom Kultury w Łańcucie w okresie od 15.03.2024 roku do 17.10.2024 roku realizuje projekt pn. „Zakup strojów ludowych dla ZPiT Mały Łańcut – stroje łowickie” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich ˗ poznaj Zamek z innej perspektywy

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W piątek i sobotę 10 i 11 maja będzie można zwiedzić najnowsze ekspozycje Muzeum na podstawie biletów w promocyjnych cenach.

Czytaj więcej