Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-25, 10:27


Każdego roku, w pewnym okresie, przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, co wprowadza pewne zmiany w naszym życiu codziennym. W Polsce i wielu innych krajach europejskich zmiana czasu z letniego na zimowy ma miejsce w ostatnią niedzielę października.

Data zmiany czasu:

W roku 2023 data tej zmiany to 29 października. Wówczas zegarki zostaną przestawione z godziny 3:00 rano na 2:00 rano. Oznacza to, że będziemy zyskiwać dodatkową godzinę snu, co jest na pewno miłą wiadomością dla wielu z nas.

Dlaczego zmieniamy czas?

Głównym celem zmiany czasu jest dostosowanie naszych aktywności do zmieniającej się długości dnia w różnych porach roku. Przesunięcie zegarków o godzinę wiosną (czas letni) ma na celu wydłużenie czasu światła dziennego wieczorami, co pomaga zaoszczędzić energię elektryczną. Natomiast zmiana czasu z letniego na zimowy jest wprowadzana, aby dostosować nasze życie do krótszych dni i dłuższych nocy, charakterystycznych dla sezonu zimowego.

Co to oznacza dla Ciebie?

Zmiana czasu może wpłynąć na Twoje codzienne harmonogramy. Musisz pamiętać o przestawieniu zegarków, aby nie spóźnić się na ważne spotkania czy obowiązki. Dodatkowa godzina snu w dniu zmiany czasu z letniego na zimowy może być doskonałą okazją, aby odnowić energię i zrelaksować się.

zegar, źródło: pixabay.com

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Szczytne zbiórki w Dzień Wszystkich Świętych

W Dzień Wszystkich Świętych (1.11) odbędą się na łańcuckich cmentarzach dwie szczytne zbiórki pieniędzy. Jedna – na działalność Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Druga – na renowację zabytkowych nagrobków.

Czytaj więcej

Wybory do Sejmu i Senatu RP 2023 [WYNIKI]

Po przeliczeniu danych ze 100 proc. obwodów Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że największą liczbę głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie to może cieszyć się poparciem 35,38 proc. Polaków. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Wygrana PiS nie przekłada się jednak na samodzielną większość, co oznacza, że szansę na rządzenie krajem zyskuje dotychczasowa opozycja.

Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody!

Łańcucki Zakład Komunalny informuje o planowanej przerwie w dostawie wody. Sprawdź, czy Ciebie to dotyczy.

Czytaj więcej