Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-22, 08:59


Rozstrzygnięto powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2020”. Spośród 150 prac, które napłynęły do łańcuckiej komendy, wybrano te najlepsze. Wyróżnione prace wezmą udział w kolejnym etapie konkursu.

Coroczny konkurs przebiegający pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2020” to konkurs plastyczny. Organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Jego głównym celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych – informuje Policja.

Uczestnikami konkursu są uczniowie z powiatu łańcuckiego, którzy za pomocą różnych technik pokazali jak swoim okiem widzą bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym.

Wybór był trudny, ale jury w składzie: Elżbieta Dolata – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Sylwia Markowicz-Hołub – przedstawiciel Urzędu Miasta Łańcuta, Kinga Kania – pracownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, insp. Marek Mendoń – Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie oraz nadkom. Dariusz Lech – Naczelnik Wydziału Prewencji łańcuckiej komendy, wyłoniło 9 najlepszych prac w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie szkół podstawowych m.in. z Woli Dalszej, Krzemienicy i Łańcuta.

Ich prace zostaną przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tam odbędzie się finał konkursu. Jury konkursu wybierze najlepsze prace z całego województwa podkarpackiego – tłumaczą policjanci z łańcuckiej komendy.

Zwycięzcom gratulujemy!

fot. S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie informuje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie apeluje o przestrzeganie i stosowanie wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych w zakresie bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem.

Czytaj więcej

Dodatkowe linie telefoniczne dla PSR 2020

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Rzeszowie pragnie przypomnieć, że zgodnie art. 8a ust. 2. ustawy o powszechnym spisie rolnym użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.

Czytaj więcej

Nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 w Łańcucie

14 października – to szczególny dzień z dwóch powodów – tego dnia obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, zwane powszechnie Dniem Nauczyciela oraz święto nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 w Łańcucie.

Czytaj więcej