Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-09, 11:30


Już po raz kolejny w naszym mieście stanie mammobus, w którym będzie można wykonać badanie w ramach programu profilaktyki raka piersi prowadzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

22 maja przy obiekcie MOSiR w Łańcucie (ul. Armii Krajowej 57) od godz. 9:00 stanie mammobus, w którym do godz. 17:00 będzie można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne piersi.

Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które spełniają jedno z poniższych kryteriów:

  • nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat;
  • otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
    • rak piersi wśród członków rodziny (matka, siostra, córka),
    • mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2;
    • nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.

Badanie jest bezpłatne dla każdej kobiety w ramach ubezpieczenia po otrzymaniu skierowania np. od ginekologa, a dodatkowo dla grupy wiekowej 50-69 lat nie wymaga w ogóle skierowania.

Aby zarejestrować się na badanie w mammobusie, należy zadzwonić pod nr: 58 767 34 44, bądź w celu uzyskania szerszych informacji na bezpłatną infolinię NFZ: 800 190 590.

Tekst: Julia Kułak
Źródło: NFZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Obchody Święta 3 Maja w Łańcucie

W dniu wczorajszym w Łańcucie miały miejsce główne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, a także służb mundurowych.

Czytaj więcej

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie – fotorelacja

21 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła Święto Patrona – 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie. Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LX Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 26 kwietnia br. odbyła się LX Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji W obradach uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Czytaj więcej