Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-09-07, 09:00


W niedzielę w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. O 11:00 zaplanowano mszę świętą. Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Chleba Naszego Powszedniego” zrealizowanego przez Telewizję Łańcut.

Program uroczystości dostępny jest na stronie ulmowie.pl.

Józef Ulma, Wiktoria Ulma i ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Maria (1 rok) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944. Byli rolnikami – prowadzili kilkuhektarowe gospodarstwo w Markowej, wsi na Podkarpaciu, położonej ok. 10 km od Łańcuta.

Zapraszamy na film dokumentalno – fabularny poświęcony przejmującej historii rodziny Ulmów i innych rodzin z Markowej, które ratowały Żydów w czasie II wojny światowej. Premiera filmu odbyła się 7 listopada 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Inauguracja roku szkolnego i otwarcie nowej hali sportowej [wideo]

Wakacje szybko minęły i nadszedł czas, aby znów spotkać się w szkole. Przed łańcuckimi uczniami kolejne miesiące nauki, wyzwań, ale też radości z codziennych spotkań z kolegami i koleżankami. W dniu wczorajszym, miejskiej inauguracji roku szkolnego, towarzyszyło oficjalne otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Czytaj więcej

Grzegorz B. usłyszał zarzut zabójstwa [foto]

Przypomnijmy, że ostatniego dnia wakacji kontakt z 24-letnią Joanna R. urwał się. Rodzina oraz Policja prowadziła poszukiwania zaginionej. Niestety finał poszukiwań, w sobotę okazał się tragiczny. Znaleziono ciało kobiety.

Czytaj więcej

Legionella: wytyczne dla placówek oświatowo-wychowawczych

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, tuż przed nowym rokiem szkolnym, opublikowała na swojej stronie internetowej „wytyczne dla placówek oświatowo-wychowawczych dotyczące postępowania z ciepłą i zimną wodą w wewnętrznych systemach wodociągowych w ramach działań zapobiegających zakażeniom bakteriami z rodzaju Legionella”.

Czytaj więcej