Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-12-12, 09:23


„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – pod takim hasłem wystartował w Łańcucie tegoroczny Weekend Cudów. Paczki przygotowane przez darczyńców trafiły do najbardziej potrzebujących. W naszym regionie udało się pomóc wszystkim rodzinom.

Co roku główny magazyn łańcuckiej Szlachetnej Paczki znajduje się w I Liceum Ogólnokształcącym. To z tego miejsca podarunki przygotowane przez darczyńców wyjeżdżają do potrzebujących. Każda paczka jest inna, bo każda rodzina to inna historia i inne potrzeby.

Część paczek przywiezionych, część rozwiezionych, kolejne przybędą jutro. Dziękujemy Wam wszystkim za pięknie przygotowane paczki, dobre słowo, uśmiech, serdeczność, dzielone z nami historie, każdą pomoc czy to małą czy dużą, czy jeszcze większą – dla nas każda jest na wagę złota – dziękowali łańcuccy wolontariusze po pierwszym dniu.

W paczkach znalazły się m.in. ubrania, żywność długoterminowa, koce, sprzęty AGD, ozdoby do domu czy zabawki. Cokolwiek by to nie było, dla obdarowujących przede wszystkim liczył się uśmiech i radość obdarowywanych.

W niedzielę, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, udało się rozwieść wszystkie paczki.

Kolejny raz przekonaliśmy się ile dobra drzemie w ludziach. Byliśmy świadkami wielu chwil pełnych wzruszeń, radości, onieśmielenia, zawstydzenia czy niedowierzania, że ktoś zupełnie obcy włożył tyle pracy, serca, czasu i środków by przygotować tak wspaniałe i przemyślane paczki. Z całego serca dziękujemy darczyńcom, dobrodziejom, wolontariuszom i wszystkim naszym pomocnikom, którzy przyczynili się do tego, że dwa ostatnie dni były prawdziwie magiczne. Wasza pomoc jest nieoceniona – dodają.

Tej akcji nie byłoby bez wolontariuszy, którzy pomagali w przygotowaniu i dostarczaniu paczek. Przy łańcuckiej Szlachetnej Paczce w tym roku pracowało 22 wolontariuszy, którzy odwiedzili 96 rodzin, z czego 61 zostało włączonych do akcji.

Jak co roku darczyńcy pokazali wielkie serca!

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zapowiedź koncertu dobroczynnego „Cudowne Święta”

Kolejne artystyczne wydarzenie już wkrótce zagości na deskach Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

Które alejki parkowe będą odśnieżane?

Nawet najpiękniejszy ogród, park czy skwer zachwyca kolorami i zapachami tylko przez część miesięcy w roku. Nie oznacza to jednak, że nie można z niego korzystać zimą. Co prawda śnieg jeszcze nie spadł, ale łańcuckie Muzeum już przygotowuje się do odśnieżania.

Czytaj więcej

Opady marznące utrzymają się co najmniej do soboty

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie I stopnia dla województwa podkarpackiego.

Czytaj więcej