Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-21, 12:45


Przebudowa dróg w Łańcucie. Sprawdź jakie ulice zostaną zmodernizowane i przebudowane. Prace, przy niektórych z nich zaczną się jeszcze w tym roku.

Urząd Miasta Łańcuta ogłosił przetarg na modernizację dróg gminnych na terenie Łańcuta obejmującą kilka ulic w mieście.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej znaleźć można aktualne dokumentacje przetargowe dotyczące inwestycji drogowych w Łańcucie. 14 października została podpisana umowa z wykonawcą. Niebawem rozpoczną się prace.

Jesteśmy po przetargu i będziemy przebudowywać ulice Głuchowską, 10 Pułku Strzelców Konnych oraz Boya Żeleńskiego – informuje zastępca burmistrza Miasta, Michał Mglej.

Poniżej znajduje się opis tych ulic, które Miasto planuje w najbliższym czasie zmodernizować.

Ul. Głuchowska

  • przebudowa nawierzchni wraz z poboczami – około 850 mb, koszt tej inwestycji wynosi 235 262,00 zł

Ul. 10 Pułku Strzelców Konnych

  • przebudowa nawierzchni wraz z poboczami, wymiana krawężników – około 252 mb, koszt: 63 358,00 zł
  • przebudowa wjazdu na ul. Batalionów Chłopskich z ul. Piłsudskiego – około 50 mb

Ul. Boya Żeleńskiego

  • przebudowa nawierzchni wraz z poboczami, budowa chodnika – około 70 mb, koszt tej inwestycji wynosi 29 589,00 zł

Ul. Danielewicza

Jeszcze końcem tego roku zaczną się prace przy ul. Danielewicza. Łańcucki Zakład Komunalny będzie przebudowywał sieć wodociągową i kanalizację sanitarną – koszt: 1 000 000,00 zł. Prace te mają zakończyć się końcem marca przyszłego roku. Wtedy na plac budowy wejdzie wykonawca. Zakres prac będzie dotyczył m.in.: przebudowy sieci kanalizacji deszczowej, przebudowy jezdni, chodników i oświetlenia, około 241 mb, koszt: 998 914,00 zł. Środki na tę inwestycję zostały pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ul. Skotnik

Jest to droga powiatowa. Po przetargu Miasto Łańcut zobowiązało się na 50% wkładu, to około 85 tys. zł – zapewnia zastępca burmistrza.

O remont ul. Skotnik wnioskowałem w imieniu Klubu Radnych W Trosce o Powiat Łańcucki jeszcze w sierpniu 2019 r. To bardzo dobra wiadomość dla Mieszkańców, że dzięki zaangażowniu Powiatu oraz dobrej woli współpracy Rady Miasta i Pana Burmistrza kolejna droga na Przedmieściu zostanie wyremontowana. Myślę, że w kolejnych latach uda się wykonać pozostałe drogi powiatowe znajdujące się w Łańcucie – mówi Michał Mac, Przewodniczący Klubu Radnych W Trosce o Powiat Łańcucki.

W planach jest również wykonanie przez Łańcucki Zakład Komunalny chodnika na Wisielówce przy ul. Mościckiego. Przyczyni się to w późniejszym czasie do powstania przejścia dla pieszych przy wspomnianej drodze wojewódzkiej.

Skoro jesteśmy już przy przejściach dla pieszych warto wspomnieć, że w centrum miasta kolejne dwa takie miejsca stanął się bezpieczniejsze. Przejścia zostaną zwężone za pomocą „uszu Myszki Miki”, dzięki czemu pieszym będzie znacznie łatwiej przejść na drugą stronę ulicy. Jednym z nich będzie przejście dla pieszych na ul. Farnej, drugie zaś przy Placu Sobieskiego.

Miasto ogłosiło także przetarg na projekt przebudowy ul. Wandy Rutkiewicz.

Jak widać Miasto w przyszłym roku położy duży nacisk na remonty dróg, czego efektem będzie polepszenie komfortu jazdy i przepustowości ulic.

Jak zapewniał nas zastępca burmistrza w 2021 roku prawdopodobnie zostanie wyremontowanych kilkanaście ulic. Już teraz zostały złożone wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Rozstrzygnięcie ma nastąpić na przełomie października i listopada. Do tego tematu wrócimy.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

fot. P. Dubiel

Komentarze

Anonim pisze:

A ulica Kazimierza Wielkiego kiedy?

Anonim pisze:

A co z ulicą Chopina

Tata_Psychopata pisze:

Tutaj faktycznie dramat od dawna

ciekawski pisze:

Skąd ta informacja o przebudowie ul. Wandy Rutkiewicz? Na stronie miasta Łańcut nie ma ogłoszonego przetargu.

ciekawy pisze:

Skąd ta informacja o przebudowie ul Wandy Rutkiewicz?

Beata pisze:

Może to nie będzie przebudowa A jedynie renowacja….

ciekawy pisze:

Renowacja czego? Przecież tam nawet porządnej drogi żwirowej nie ma, jest więcej dziur niż równej drogi. Tylko budowa nowej drogi z nową warstwą konstrukcyjną, oświetlenie, chodnik i mam nadzieję że pociągną dalej światłowód.

;( pisze:

Szkoda że za wspaniałą nazwą Orląt Łańcuckich nie idzie nic więcej bo droga od lat w tragicznym stanie

;( pisze:

Szkoda że za wspaniałą nazwą Orląt Łańcuckich nie idzie nic więcej bo droga od lat w tragicznym stanie .

Jurek pisze:

Na ulicy Głuchowskiej nie jest planowany chodnik?

Steven pisze:

Nie ma miejsca na chodnik. Poza tym brak funduszy. Chodnik wymaga projektu. Tu będzie tylko nakładka.

Edek pisze:

Podzamcze kiedy?

Mieszkanka pisze:

Również pytam co z ul Chopina? Ani chodnika i dziura na dziurze ! Codziennie wiele dzieci idzie tedy do szkoły czy przedszkola a nie jest bezpiecznie ..

Tomek J. pisze:

Sowińskiego?

L. pisze:

Dokładnie – a Sowińskiego??? Zapraszamy do codziennego przejazdu tą ulicą :-/

Beny pisze:

OGRODOWA i Al Krasińskiego od ul. Kościuszki do ul Prusa ??

Jacek łańcut pisze:

Super zawłaszcza remont ulicy Skotnik był niezbędny bo była ona praktycznie nie przejezdna. Proszę tylko zwrócić uwagę na studzienki bo zaraz po remoncie się zapadają i dalej jest utrudniony przejazd. Ul. 29 Listopada jest świeżo po remoncie a już ciężko nią przejechać

Pawel pisze:

Szkoda że nie ma funduszy na drogi dojazdowe z głównej trasy Piłsudskiego , mimo że miasto nazywa się samoistnym władającym wygadac decyzje o drodze jednak aby pomóc mieszkańcom w postaci 1 lampy na 200m , miasto mówi że nie ma pieniędzy , odśnieżać każdy musi sam, koleiny w drodze po 15cm

Anonim pisze:

Ja zapytuję o ulicę Króla Kazimierza Wielkiego. Modernizacja tej ulicy obiecywana jest od lat. Do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje. Stan drogi jest fatalny.

Norbi pisze:

Chciałem zapytać o remont ulicy Dębnik? Czy jest robiona nowa dokumentacja czy jest jakiś plan. Proszę o informację. Niestety przez kilka osób muszą się męczyć wszyscy mieszkańcy ulicy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

MOSiR Łańcut będzie miał nowy wjazd

Przy obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie powstało rondo. Oznacza to, że teraz wjazd na obiekt będzie odbywał się zupełnie inaczej.

Czytaj więcej

Będzie wymiana oświetlenia w mieście

W dniu wczorajszym w Urzędzie Miasta Łańcuta została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Miasto Łańcut oraz konserwacja oświetlenia ulicznego wraz z zapewnieniem finansowania w oparciu o model ESCO”.

Czytaj więcej

Trwają prace na terenach inwestycyjnych przy ul. Polnej

Od grudnia ubiegłego roku trwają prace przy Strefie Aktywności Gospodarczej, która zlokalizowana jest przy ul. Polnej w Łańcucie.

Czytaj więcej