Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-26, 14:30


Nowa murawa, system nawadniania, oświetlenie, czy zadaszona trybuna. To tylko niektóre z inwestycji jakie Miasto Łańcut wykonało, bądź planuje wykonać na stadionie miejskim przy ul. Traugutta.

Wiadomo, że prace dotyczące stadionu miejskiego w Łańcucie rozpoczęły się późną wiosną tego roku. To co obserwujemy w tej chwili, to nowa murawa z inteligentnym systemem nawadniania, która po ponad 40 latach została wymieniona. Na płycie głównej zainstalowano w sześciu sekcjach 24 zraszacze.

Dodatkowo wykonane będzie ogrodzenie płyty boiska już pod obowiązujące przepisy.

Co ważniejsze, do tej pory rozgrywanie meczów wieczornych nie było możliwe. Teraz się to zmieni, ponieważ wśród inwestycji znalazło się także nowe oświetlenie stadionu.

Będzie już profesjonalne mocne ledowe oświetlenie, które pozwoli na takie przeprowadzenie meczów w godzinach popołudniowych czy wieczornych, czego kibice łańcuccy jeszcze nie doświadczyli – informuje Rafał Kumek, burmistrz Miasta Łańcuta.

Wykonanie ogrodzenia płyty boiska, tablica ledowa z wynikami, która pojawi się obok płyty stadionu i oświetlenie płyty głównej – to są te zadania, które będą wykonane w zależności od pogody i myślę, że rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodaje.

Po nowym roku Miasto planuje złożyć wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie na profesjonalną bieżnię tartanową.

W tej chwili będziemy rozstrzygać przetarg na projekt trybuny głównej. Będzie to trybuna kryta i pod nią przewidujemy, że znajdą się szatnie dla obu zespołów uczestniczących w rozgrywkach plus dodatkowe pomieszczenia dla sędziów, jak również dla ratownika medycznego – informuje burmistrz.

Wszystkie te zdania prócz wspomnianej bieżni, na którą zostanie złożony wniosek, zostały sfinansowane w 50 % ze środków Ministerstwa Sportu, a w 50 % ze środków własnych Miasta Łańcuta. Łączna kwota tego zadania z tego projektu to około 350 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że w budynku, w którym obecnie znajduje się zaplecze klubu, powstaną dodatkowo dwie nowe szatnie.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zapraszamy na materiał wideo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Parking przy ul. Żardeckiego powiększony o kolejne miejsca

Do użytku oddano kolejne dwie inwestycje zlokalizowane przy przebudowywanej drodze krajowej nr 94.

Czytaj więcej

Jakie ulice w Łańcucie będą niebawem remontowane? Sprawdź!

Przebudowa dróg w Łańcucie. Sprawdź jakie ulice zostaną zmodernizowane i przebudowane. Prace, przy niektórych z nich zaczną się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej

MOSiR Łańcut będzie miał nowy wjazd

Przy obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie powstało rondo. Oznacza to, że teraz wjazd na obiekt będzie odbywał się zupełnie inaczej.

Czytaj więcej