Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-09-19, 09:34


Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 września do 3 października 2023 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta wydaje specyficzny zapach. Zawiera ona w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosić szczepionek! Przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej.

W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu, zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Aktualne komunikaty Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii są dostępne TUTAJ.

Lis, źródło: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Beatyfikacja Rodziny Ulmów [wideo]

10 września 2023 roku odbyła się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. Markowska rodzina, 24 marca 1944 roku, została zamordowana przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom. Uroczystość beatyfikacyjna miała miejsce w Markowej, gdzie Ulmowie mieszkali i gdzie zostali zamordowani.

Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu m.in. na ulicy 3-go Maja

Poniżej znajduje się informacja o zmianach w organizacji ruchu drogowego w dniach 9 (sobota) oraz 10 (niedziela) września 2023 roku. Związane jest to z uroczystością beatyfikacyjną Rodziny Ulmów w Markowej.

Czytaj więcej

„Chleba Naszego Powszedniego” – film TV Łańcut [wideo]

W niedzielę w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. O 11:00 zaplanowano mszę świętą. Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Chleba Naszego Powszedniego” zrealizowanego przez Telewizję Łańcut.

Czytaj więcej